Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

2015 YLSY Sözlü Sınav Sonuçları İnternette

3754 kez okundu
22 eylül 2015 salı

2015 Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Ve Yerleştirme (YLSY) için yapılan sözlü sınavın sonuçları açıklandı.

1416 sayılı Kanun kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurtdışına gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçları REBUS’tan (http://rebus.meb.gov.tr/) öğrenilebilecek.

Tercihler Ekim ayında yapılacak
YLSY Puanı 70 ve üzeri olan adaylar,  2015 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu -Tercih Tablosu’ndan kurum kontenjanı tercihlerini ÖSYM tarafından, Ekim ayında ilan edilecek tarihler arasında http://www.osym.gov.tr adresinden yapabilecek. Adayların sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubundaki kurum kontenjanlarına yerleştirme işlemleri, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda YLSY puanı üstünlüğüne göre ÖSYM tarafından yapılacak. Tercih yapmayan öğrenciler herhangi bir kontenjana yerleştirilmeyecek. Bu nedenle sınavda başarılı olan öğrencilerin, sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubundaki alanda sadece bir kontenjan bile olsa tercihte bulunmaları yararlarına olacak. 

Kaynak Hürriyet

Etiketler: Sınav Sonuç