Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

2016 Diyanet Vakfı Burs Başvuruları

31409 kez okundu
12 kasım 2015 perşembe

Bu form, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı personeli çocuklarına verilen eğitim yardımları için hazırlanmıştır.

Geçmiş yıllarda verilen burslar, Türkiye Diyanet Vakfı Yurtlarında kalan öğrenci sayısının artması nedeniyle bu yurtlarda kalan öğrencilere tahsis edilmiştir. Bu yıldan itibaren yeni bursiyer alımı yapılmayacaktır. (Geçmiş yıllarda verilen burslar: Özel Destek Lisans-Yüksek Lisans-Doktora Bursu, Şehit-Gazi Çocuğu Bursu, Yetim-Öksüz Bursu ve Engelli Bursu Bursudur.)

Eğitim Yardımı, bir defaya mahsus verilir ve miktarı 250TL’dir. Eğitim Yardımları, personel olan öğrenci velisinin çalıştığı il ve ilçe temel alınacağı için verilecek bilgilerin doğruluğu önem arz etmektedir. Velisi emekli olmuş, vefat etmiş veya yurt dışında görevli olanlar için koşullu sorular bu formda mevcuttur.

Türkiye Diyanet Vakfı Eğitim Yardımı ödemelerini Vakıf Bank üzerinden yaptığı için başka banka bilgileri geçerli olmamaktadır. Banka hesap bilgi alanı bu formda zorunlu bir alan olmadığı için, hesap numarası olmayan öğrenciler daha sonra bu bilgileri ibraz edebilirler. Vakıf Bank hesap numarası 00158 rakamları ile başlar. Bu bilgiyi bankanızdan alarak formu doldurmaya başlamanız yararınıza olacaktır.

Eğitim Yardımı ödemeleri hiçbir suretle öğrenciden başka birinin hesabına yapılmamaktadır. Banka ödemelerinin gerçekleşmesi için Ad, Soyad, TC Kimlik Numarası ve Banka Hesap numarası bilgilerinin tamamı, bu forma doğru girilmesi gerekmektedir.

Başvurular 29 Kasım 2015 saat 00:00 tarihine kadar devam edecektir. Başvuruların bitiminde öğrencilerin, personel olan ebeveyn bilgileri ve öğrencilik durum kontrolü dijital ortamda yapılacağından öğrencilerden –istisnai durumlar hariç- herhangi bir evrak istenmeyecektir. Eğitim Yardımı ödemeleri, ilgili TDV Şubeleri üzerinden 20 Ocak 2016 tarihinden sonra başlayacaktır.

Forma girilen bilgilerin yanlış olması durumunda Eğitim Yardımı iptal edilecektir.

BAŞVURU

Kaynak

Etiketler: Burs Başvuru