Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

2016 KYK Yurt Başvuruları Başladı

95839 kez okundu
11 ağustos 2015 salı

*** Güncel haberimiz (2017 KYK Başvuruları) için bu linke tıklayın *** (10.08.2017)

Kyk başvuru işlemleri Kredi Yurtlar Kurumu’nun belirlediği tarih aralığında KYK’nın resmi web sayfası üzerinden online yapılmaktadır. KYK  başvuru tarihinde burs,öğrenim/katkı kredisi ve yurt başvurusu için gerekli form online ulaşıma açılmakta olup,öğrenciler kimlik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra burs başvuru formunu doldurup onaylayarak burs başvuru işlemini tamamlamış oluyor.
Adım Adım 2015-2016 KYK Burs-Yurt-Kredi Başvurusu yazımızı okumadan Kyk başvurusu yapmayınız..Kyk burs başvurularının başlamasıyla birlikte KYK’nı ilan ettiği tarih aralığında KYK’nın resmi web sayfası ”www.kyk.gov.tr ”adresinden KYK Burs-Kredi ve Yurt başvurusu yapabilirsiniz.Üniversiteye yeni kayıt yaptıran lisans ,ön lisans öğrecileriyle ,hala eğitim gören ara sınıf öğrencileri için Kyk burs başvurularının nasıl yapıldığı sitemizde resimli olarak adım adım anlatılmıştır.Kyk burs-kredi-yurt başvurusu yapacak öğrenci arkadaşlarımızın yazımızı okuyup daha sonra başvurularını yapmaları faydalarına olacaktır.Kyk Burs,Yurt, Kredi başvurusu ile ilgili sorularınız için  KYK Çağrı Merkezi : 444 19 61 numaralı telefona arayabilirsiniz.

1.Adım Kyk resmi web sayfası www.kyk.gov.tr adresi girilir.”2015-2016 Öğrenim yılında yurt içinde yüksek öğrenim programına girmeye ÖSYM veya ara sınıf öğrencilerin yurt başvurusu için tıklayınız” sekmeni  tıklanır.

2.Adım açılan sayfada ki ”Başvuruda dikkat edilecek hususlar ” yazısı dikkatlice okunduktan sonra sayfanın en altındaki başvuru şartlarını kabul ettiğinizi onaylamak için onay kutucuğunu işaretleyip ”Başvuru ve Güncelleme ” sekmeni tıklanır.

3.Adımda açılan yeni sayfadaki başvuru sahibi kimlik bilgileri doğru olarak doldurulup resimdeki güvenlik kodu girilir.

4.Adımda açılan yeni sayfada sizden öğrenim bilgilerniz  okul bilgileriniz istenmektedir.

5.Adımda sizden ailenizle ilgili bilgiler istenmektedir(ailede başka eğitim gören varmı,malvarlığı,geliri vb.) sizden istenen bilgileri doğru olarak girmeniz yararınıza olacaktır(verdiğiniz bilgilerin doğruluğu kesinlikle araştırılacaktır).Aksi taktirde yalnış beyanda bulunmanız durumda Kyk burs şansınızı kaybetmiş olursunuz.

6.Adımda sizin adres bilgileriniz ve e posta adresiniz istenmektedir.

7.Adım son olarak tüm bilgilerinizin doğru olarak doldurduğunuzdan emin olduktan sonra kaydet sekmeni tıklanarak KYK Burs/Kredi ve Yurt Başvurusu tamamlanmış olur.
 

Başvuru Sonuçlarını Nerede Açıklanıyor?
Başvuru sonuçları şu adresten açıklanıyor: https://sonuc.kyk.gov.tr

Bu başlıktaki ilgili haberlerimiz.
KYK Öğrenim Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Akampüs Nedir?

Akampüs, üniversite öğrenci ve mezunlarının buluşma noktasıdır! Burs, staj, üniversite hayatı, kariyer ve pek çok konuda güncel içeriklerin yanı sıra, çeşitli hediyeler ve öğrencilere özel fırsatlar sunan bir platformdur.

Neden Üye Olayım?

  • Üniversite ve kampüs hayatını en yakından takip etmek,
  • Güncel burs ve staj duyurularını takip etmek,
  • Sana özel hazırlanan birbirinden ilginç ve keyifli içerikler,
  • Ders notları, özel röportajlar ve tüyolar,
  • İndirim kuponları, sürpriz hediyeler ve diğer özel Akampüs fırsatları,
  • Türkiye'nin dört bir yanındaki diğer üniversitelerle iletişime geçmek, oyun oynamak, forumlarda tartışmak istiyorsan hemen üyeliğini başlat.

veya üyelik formunu doldur

Etiketler: Burs Kyk Başvuru