Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

30 Ekim Ve 2 Kasım’da Okullar Tatil

3400 kez okundu
23 ekim 2015 cuma

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Başbakanlığın kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve 26. dönem milletvekilli seçimleri sonrası okulların eğitime hazır hale getirilmesi için 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak” dedi.

Bakan Avcı, Eskişehir ili Seyitgazi ilçesindeki Sücaaddin Veli Külliyesi’nde yaptığı açıklamada, 30 Ekim 2015 Cuma günü tüm memurların idari izinli sayıldığını hatırlattı. Okullarda gerekli temizlik ve düzenlemeleri yapmak için seçimleri izleyen ilk günün de okulların tatil edildiğini ifade eden Bakan Avcı, şöyle konuştu: 
“Başbakanlık genelgesi gereğince 30 Ekim 2015 Cuma günü ve 26. dönem milletvekilli seçimleri sonrası okulların eğitime hazır hale getirilmesi için 2 Kasım 2015 Pazartesi günü okullarımız tatil olacak. Bu tatil günlerinin telafisi için gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Ayrıca tüm yönetici ve öğretmenlerimiz izinli oldukları bu günlerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlıklı ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklar.” 

Kaynak Hürriyet

Etiketler: Tatil