Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

"7.Uluslararası ESKİŞEHİR Sokak Festivali" Başlıyor

5621 kez okundu
29 mayıs 2015 cuma

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Eskişehir Sokak Festivali, bu yıl 7. kez Eskişehirliler ile buluşuyor.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm Eskişehirlilere eğlencenin, neşenin, şenliğin bol olduğu, unutulmaz bir hafta sonu geçirme imkanı sunması beklenen Uluslararası Eskişehir Sokak Festivali 30-31 Mayıs’ta Adalar mevkiinde düzenlenecek. 2007 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından ders projesi kapsamında başlatılan festival, 7. kez Eskişehir sokaklarına neşe ve eğlence taşıyacak. 30 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’da gerçekleştirilecek açılış korteji ile başlayacak olan festival, 31 Mayıs Pazar günü saat 21.00’de gerçekleştirilecek Babbutzi Orkestar konseri ile son bulacak. Festival açılışında rengarenk kıyafetleriyle ve farklı müzik enstrümanlarıyla yer alacak Anadolu Üniversitesi öğrencileri ile festivale eğlenceli bir başlangıç yapılacak.
MÜZİKLE SOKAKLAR ŞENLENDİRİLECEK
Dünyanın dört bir yanından müzik gruplarının Porsuk Nehri üzerinde kurulan duba sahnede konserler vereceği festivalde, yine dünyanın dört bir yanından müzik grupları sokakları da müzikle şenlendirecek. Bu sene duba sahnede konser verecek gruplar Tepebaşı Belediyesi Ritm Grubu, Anadolu Percussion, Anadolu Brass, Ayrıkotu, Kararsızlar, Trio Refene (Yunanistan), Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu, Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi Çok Sesli Vokal Grubu, Anadolu Üniversitesi Vurmalı Çalgılar Topluluğu, Kaç Canım Kalmış ve Babbutzi Orkester (İtalya), Mr. Orkester (Norveç) ve Kjartan Code (Amerika)’dan oluşuyor.
7’DEN 70’E HERKES İÇİN FESTİVAL
Uluslararası Eskişehir Sokak Festivali herkesi sokaklarda dansla ve sanatla buluşmaya davet ediyor. Adalar bOyunca kurulacak toplam 45 stantta yapılacak farklı etkinlikler ile festivale renk katılacak. Kurulacak stantlarda 7’den 70’e herkesin eğlenebileceği, öğrenebileceği ve hoşça vakit geçirebileceği etkinlikler yer alacak. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi kurulacak stantlarda çocuklara eğlenme ve oyun oynama fırsatı sunarken; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek eğitim Kursları (ESMEK) kaligrafiden örgü oyuncağa, takı tasarımından taş boyamaya varıncaya dek katılımcılara farklı konularda bilgilenme ve uygulama fırsatı sunuyor. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kuracağı stantlarla cam ve seramik yapma deneyimi sunarken, Anadolu Üniversitesi Konservatuvarı Yoga eğitimi ile ve Eğitim Fakültesi tişört ve şapka boyama gibi resim etkinlikleriyle festivalde yerlerini alacaklar.
AÇIK HAVADA sinema KEYFİ
Bunların dışında Tepebaşı Belediyesi Halk Oyunları Grubu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Jimnastik Grubu gerçekleştirecekleri etkinliklerle izleyicilere keyifli bir hafta sonu geçirme imkanı sunuyor. Ayrıca sinema severlerin de unutulmadığı festivalde 30 Mayıs Cumartesi günü saat 21.30’da, Etipark’ta, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunlarından Oğuz Peri’nin yapımcılığını üstlendiği ‘Sınav’ filmi gösterimi yapılacak.

Kaynak Milliyet

Etiketler: Eskişehir