Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

ADÜ,14.Engelsiz Üniversite Bölge Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak

3650 kez okundu
08 ekim 2015 perşembe

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), ülke genelinden 38 üniversitenin katılacağı Genişletilmiş 14. Engelsiz Üniversite Bölge Toplantısı'na ev sahipliği yapacak. 

Adnan Menderes Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 08-09 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Genişletilmiş 14. Engelsiz Üniversite Bölge Toplantısı, ADÜ Merkez Yerleşkesi'nde bulunan Atatürk Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Toplantıya 38 üniversiteden birim temsilcileri ve Aydın'da bulunan kamu kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katılacak.

Adnan Menderes Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi koordinatörlüğünde yapılacak, Genişletilmiş 14. Engelsiz Üniversite Bölge Toplantısı'nda üniversitelerdeki engelli öğrencilerin ve çalışanların yaşam standartlarının yükseltilmesi için neler yapılabileceği tartışılacak. Toplantı, üniversitelerde öğrenim gören engelli gençliğin bu engelleri minimum düzeyde yaşaması için atılması gereken adımların YÖK, üniversiteler, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumlarından temsilcilerin etraflıca tartışacağı bir platform olması bakımından önem arz ediyor.

Kaynak Habertürk

 

Etiketler: Üniversite Toplantı