Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 2015
Öğrenci Sayısı: 6500
Rektör: Prof. Dr. Ahmet PINARBAŞI

YORUMLAR

Eren Altın
7 yıl önce
İşletme fakültesi içerisindeki fotokopicide neredeyse bütün ders notları mevcuttur. Vize-Final zamanı kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Eren Altın
7 yıl önce
Öğrenciler genellikle ilk sene KYK'yı, daha sonra ise aparatları tercih eder. Eve çıkmak isterseniz, 25 metrelik yol üzerindeki evler öğrenciler için en ideal yerlerdir. Eğer ki apart düşünüyor iseniz Yalı Taksi'nin oradaki apartlarda kalabilirsiniz. Geçen sene Koza Apart 1+1 eşyalı tek kişilik oda 450TL idi. Çevredeki apartların fiyatları da genel olarak bu civarlarda..

Eren Altın
7 yıl önce
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi yemekhane bakımından diğer üniversitelere göre pahalıdır. Geçen seneki fiyat 2.5TL dir. Verilen yemeklerin bu fiyatı karşıladığı pek söylenemez ki zaten öğrencilerin büyük çoğunluğu yemekhaneyi pek kullanmaz. Cafe olarak ise Alanya Tiracet ve Sanayi Odası Meslek Yüksek Okulu(ALTSO)'nun karşısındaki Yoğun Bakım Cafe tercih edilir. Öğrenci dostu ve güzel tostları vardır. Zaten üniversite çevresinde pek de cafe seçimi yapma şansınız yok, çünkü civardaki tek cafedir :) Ama üzülmeyin, turistik bir bölge olduğu için Alanya Merkezde bütün meşhur cafeler vardır.

Eren Altın
7 yıl önce
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Akdeniz Üniversitesi bünyesinde İşletme Fakültesi iken ayrılmış ve 2015 yılında oluşturulmuş bir üniversitedir. Üniversite Kestel Yerleşkesinde bulunmaktadır. Otogardan ulaşım 202 numaralı otobüs ile sağlanmaktadır. Ayrıca bu otobüs şehirin birçok yerinden geçmektedir. Alanya aynı zamanda turistik bir bölge olduğu için taksi kullanımını hiç tavsiye etmem. Mümkün olduğunca 202 ve 101 numaralı otobüsler her işinizi görecektir. 101 numara sahilden, 202 numara ise şehir içinden direk okula gitmektedir.


HABERLER


KAMPÜS HAYATI