Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı (Alarko Holding) Bursları

25256 kez okundu
26 ağustos 2016 cuma

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı (ALEV), bu yıl da lise ve üniversite öğrencilerine burs vermeye devam ediyor. Toplumun eğitim ve kültür seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmak için ALEV, üniversite ve lise öğrencilerine “karşılıksız” burs vermekte.

Lise bursları, Teknik ve Meslek liselerin 11. Ve 12. Sınıflarında, Bilişim Teknolojileri, Elektrik - Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, İnşaat Teknolojisi, Makina Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanlarında eğitim gören toplam 25 öğrenciye verilecektir. Aylık burs miktarı 190 TL’dir. Ayrıca öğrencilerin bir önceki sınıfa ait yılsonu başarı puanının en az 85 ve üzeri olması gerekiyor. Başvurmak isteyen öğrenciler, okul yönetiminden aldıkları veya vakfın web sitesinde bulunan “EML Lise Burs İstek Formu”nu doldurarak okul müdürlüklerine vermelidir.

Üniversite bursları ise Dr. Üzeyir Garih Bursu, Alarko mensubu çocuklarına sunulan burs ve Alarko Eğitim - Kültür Vakfı Bursu olmak üzere 3 çeşittir:

  • Dr. Üzeyir Garih Bursu, İ.T.Ü. Makina Mühendisliği Bölümü son sınıf veya lisans üstü öğrenim gören 5 öğrenciye verilen burstur.
  • Alarko mensubu çocuklarına sunulan burs, anne veya babası Alarko şirketler Topluluğu’nda en az 5 yıl çalışan öğrencilerin başvurabildiği burstur. Başvuru koşullarını ve şeklini buradan öğrenebilirsiniz. Burs miktarı lise öğrencileri için aylık 190 TL, üniversite öğrencileri için aylık 360 TL'dir. 
  • Alarko Eğitim - Kültür Vakfı Bursu, sitede belirtilen üniversitelerin ve bölümlerin son sınıfında olan ve alttan dersi bulunmayan öğrencilerin yararlanabileceği burstur. Burs miktarı aylık 360 TL’dir. Öğrenciler üniversitelerin burs ofisinden veya vakfın web sitesinden aldıkları Üniversite Burs İstek Formunu doldurarak burs ofislerine teslim eder. Burs kazanan öğrencilere durumu belirten mektup gönderilir. Başvuru koşullarını buradan “Üniversite Bursları” kısmından öğrenebilirsiniz.