Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1958
Öğrenci Sayısı: 32512
Rektör: Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN

YORUMLAR

Eren Altın
7 yıl önce
Kesinlikle Wanted'da pizza ve suflenin tadına bakmalısınız. Çok lezzetli :)

Tutku Bozkuş
7 yıl önce
Eskişehir kültürel açıdan gerçekten takdir edilesi etkinliklere ev sahipliği yapan bir şehir. Bir gün doğaçlama tiyatroya giderken diğer gün sinemaya diğer gün senfoniye gidebiliyorsunuz. Bunlarda cok cok düşük rakamlara denk geliyor. Barlar sokağı ve recep dayı şehre renk katıyor. Clubbersanız asla üzülmeyin Ankara'dan eğlenmek için Eskişehir Clublarına gelenler var :))

Tutku Bozkuş
7 yıl önce
Anadolu Üniversitesi Yemekhanesi Türkiye genelinde birçok okulun yemekhanesinden ucuz ve gerçekten kaliteli. Öğlen ve Akşam hizmet vermekte. Eğer yemekhane kullanmayı tercih etmiyorsanız üzülmeyin!! :) şehir merkezinde yaşıyorsunuz bir sürü restaurant mevcut :)

Tutku Bozkuş
7 yıl önce
Eskişehir'in belki de en meşakkatli olayı. Eğer yurtta kalamayan ailesiyle yaşayamayan bireylerseniz tabi. Birkaç arkadaş bulup eve çıkmak zor olmasa da taşınma işlemi zor olmalı :))

Songül Gamsız
7 yıl önce
Eskişehir gerçekten öğrenci için çok rahat bir şehir. Her şey öğrencilere göre düzenlenmiş. Ulaşım sorunu yok, çoğu yer yürüme mesafesinde. Alternatif olarak tramvay bulunmakta.

Tutku Bozkuş
7 yıl önce
Yunus Emre Kampüsü'ne ulaşım gerçekten çok rahat, öğrenci şehri olması dolayısıyla üniversite şehir merkezine kurulmuş olsa gerek. Yürüyerek veya tramvayla zahmetsiz bir şekilde ulaşabileceğiniz bir kampüs. İki Eylül Kampüsü için aynı övgüyü veremeyeceğim:) Kırmızı 4 beklemekten ciğerim soldu :)) Ama güzel kampüs kesinlikle!

Tutku Bozkuş
7 yıl önce
Okula giden yokuşa varana kadar geçeceğiniz üniversite caddesinde onlarca kırtasiye göreceksiniz ve camlarında .... ders notu gelmiştir yazıyo olacak :) Kırtasiyeler güzel ama şu sürekli not tutan inek öğrencileri bilemeyeceğim:)

Tutku Bozkuş
7 yıl önce
Ülke genelinde yaşanılacak şehir sıralamasında 2. sırada olan Eskişehir, Anadolu Universitesi'yle akademik başarısı için övgüyü kesinlikle hak ediyor. Yetiştirdiği yard. doç.lardan profesörlere kadar öğrenci odaklı bir okul. Akademik performansı bölümden bölüme değişse de kalite kesinlikle değişmiyor

Mertcan Vural
7 yıl önce
Eğlence ortamı için cafeler clublar da hepsi kampüse birkaç metre uzaklıkta sabah kahvaltıları için doğum günü partileri için v.s hepsi aynı bölgede mecvut mekanlar 222 club mood club ne ararsanız ve daha fazlası

Mertcan Vural
7 yıl önce
Ulaşım oldukça rahat tramway otobüs dolmuş v.s hepsi kampüsün yakınından geçiyor

Mertcan Vural
7 yıl önce
Kampüsün içerisinde simit sarayı kahve dünyası vee vazgeçilmezlerden satı annenin mutfağı ???? ve daha fazlası...

Yiğit Yasa
7 yıl önce
Ulaşım oldukça rahat. Şehir genel olarak düz olduğu için birçok yere yürüyerek gidebilirsiniz. Üniversite caddesinin sonunda ise Yunus Emre Kampüsü bulunmakta.

Yiğit Yasa
7 yıl önce
Hizmet sektörünün müthiş bir hızla geliştiği bir şehir Eskişehir. Merkezi, diğer üç büyük şehrimize göre daha küçük olsa da yeme içme anlamında seçenekleriniz oldukça fazla. İstanbul'da 30 liraya yapabileceğiniz kahvaltıyı Eskişehir'de 10-15 lira arası bir fiyata yapabilirsiniz.

Yiğit Yasa
7 yıl önce
Konaklama konusu olarak ülkenin en rahat şehirlerinden birisidir Eskişehir. Öğrencilere uygun 1+1 evler çok sayıda olup kira olarak da gayet uygundur. Fiyatlar 350-600 arasında konuma ve evin bakımlı olmasına göre değişebiliyor. İsterseniz eşyalı ev de kiralayabilirsiniz

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
En ucuz fotokopiyi Albatros Hotel yanındaki Tolga Kırtasiye’den çektirebilirsin. Her fakültenin içerisinde fotokopi merkezleri bulunur. Bu yüzden ders notlarını fakülte fotokopi merkezlerinden alabilirsin. Ortak olan ders notlarını ise Genç Copy’den alabilirsin.

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Kampüsümüzdeki en güzel ve uygun yemekler için yemekhane vardır. Yemekhanede akşam yemeği de çıkar tam bir öğrenci dostudur ? Kampüs içerisinde, Simit Sarayı ve Eskişehir markası olan Pino’yu da tercih edebilirsin. Alışveriş için Pazartesi kurulan Bağlar pazarından, diğer günler ise Özbesin’den yapabilirsin. Alışveriş merkezi olarak Espark, butik için ise İsmet İnönü Caddesi’nde ve barlar sokağının çevresindeki yerleri tercih edebilirsin.

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Devlet yurdu Eskişehir öğrencileri tarafından çok da tercih edilmez. Son uygulamayla kız öğrenciler Osmangazi Üniversitesi’nin yakınında, erkek öğrenciler ise Yunus Emre Kampüsü’nde bulunan yurtta kalıyorlar. Tavsiyemiz apart veya ev tutman yönünde. Eskibağlar ve Yenibağlar Mahalleleri öğrencilerin sıklıkla ev tuttuğu bölgedir. Emlakçılara dikkat etmek gerekir. Cadde cadde gezerek veya “eskisehir.net” adresinden ev bulabilirsin. Her ayın sonunda Anadolu Üniversitesi’nin düzenlediği genç pazarda ve ya Facebook’taki Eskişehir Kelepir Eşya sayfasından da uygun fiyata ikinci el eşya bulabilirsin.

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Manzara seviyorsan Porsuk Çayı’nın etrafındaki cafeleri tercih etmelisin. Harabe Cafe ve Dante Cafe’de güzel vakit geçirebilirsin. Tavsiyemiz önce Porsuk Çayı’nda yürüyüş yapıp sonrasında bir cafeye oturarak keyif yapman Dans etmek istiyorsan 222 ve SPR Pub, güzel bir canlı müzik eşliğinde içkini yudumlamak istiyorsan Baron&Baroness, güzel bir yapı içerisinde çay, kahve içip sohbet etmek istiyorsan da Haller’i tercih edebilirsin. Akşam saatlerinde şehrin tüm manzarasını seyretmek için meşhur Şelale Park’a gidebilirsin. Gezdikçe birçok alternatif mekân da keşfedebilirsin

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
“Anadolu Üniversitesi’ne nasıl gidebilirim?” diye sorarsan herkes sana tarif edebilir. Kaldığın yer kampüse yakınsa elbette ki yürüyerek gidersin. Merkez kampüse tramvayla da gidebilirsin. 2 Eylül Kampüsü’ne gitmek için ise Eskişehir’in meşhur kırmızı 4 otobüsüne binmelisin.