Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Anadolu Üniversitesi Öğrencilerine Müjde

7432 kez okundu
21 aralık 2015 pazartesi

Anadolu Üniversitesi ve Microsoft aralarında varılan uzlaşma alanında , Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde ve örgünde öğrenim gören tahmini 2 milyon öğrenci, Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarından bedava yararlanma olanağına sahip olacak.

Anadolu Üniversitesi ve Microsoft, talebelerin teknolojiye erişimini kolaylaştırmak amacıyla Microsoft üretkenlik çözümlerinden Office 365 ProPlus'ı, talebelere sağlamak üzerine anlaşmaya vardı.Bu uzlaşma doğrultusunda, Anadolu Üniversitesi öğrencileri Office 365 Öğrenci Avantajı yazılımı alanında , Office 365 ProPlus ürününün getirdiği faydalardan yararlanabilecekler. Office 365 Öğrenci Avantajı Yazılımıyla Anadolu Üniversitesi öğrencileri Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarını bedava olarak kullanma hakkına erişecekler. Bununla Birlikte , her öğrenci, OneDrive üstünde 1 TB depolama meydanına sahip olabilecek, bu sayede tüm dosyalarına web irtibatı olan her yerden erişebilecekler. Bu servislerden istifade etmek talep eden Anadolu Üniversitesi talebelerinin ise, "https://portal.office.com/home" üzerinden e-posta hesabı verileri ile giriş yapabilecekleri ve " Son Olarak Yükle" irtibatı üzerinden indirecekleri kurulum dosyası sayesinde şahsi bilgisayarlarına ( en çok 5 tane ) Microsoft Office uygulamasının masaüstü sürümünü kurabilecekleri belirtildi. Office 365 mobil uygulamalarına da, mobil cihazlarının işletim sistemine ilişkin uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) kurulum elektronik posta hesabı verileri ile erişebilecekleri söylendi .

Mutabakatın Rektörlük Ofisi'ndeki lansman toplantısına, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof . Dr. Naci Gündoğan, rektör yardımcıları, Microsoft Ülkemiz Office Grup Pazarlama Yöneticisi Çiğdem Kayalı, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Öğrenim Yöneticisi Kürşat Günenç, Öğrenim Sektörü Müdürü Anıl Çekiç ve diğer alakalılar katıldı.

"TÜRKİYE'DEKİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN YARISINA BU HİZMETİ AÇMIŞ OLDUNUZ"
Toplantıda konuşma yapan Rektör Gündoğan, üniversite olarak Microsoft'la ek olarak önceden de çalışmalar yaptıklarını hatırlattı. Son olarak yapılmış olan çalışmayla üniversitenin tüm talebelerine bu hizmetin sunuluyor olmasının hem öğrenciler hem de kendileri açısından önemli bir gelişme olduğunu anlatan Gündoğan, "Bunu ben ek olarak Microsoft'un bir sosyal sorumluluk projesi olarak da görüyorum. Nedeni Ise şunu dile getirmek gerekir ki, bizim üniversitemiz zaten şimdi Ülkemiz'deki toplam üniversite öğrenci sayısının neredeyse yarısını barındıran bir üniversite. Yani siz bu hizmetinizle Ülkemiz'deki üniversite talebelerinin yarısına bu hizmeti açmış oldunuz. Bunun için ben hem talebelerimiz hem de personelimiz hesabına teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Prof. Dr. Gündoğan, Anadolu Üniversitesi'nin gelişen teknolojileri kullanma ve uyum sağlama ile ilgilenen öncü bir üniversite olduğunu dile getirerek , bu hizmetin eğitime verilen bir destek olduğunu da sözlerine ekledi.

"ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLE FAZLA FAZLA İLKE BERABER İMZA ATTIK"
Microsoft Ülkemiz Office Grup Pazarlama Yöneticisi Çiğdem Kayalı ise, işbirliğinin kendileri için fazla önemli olduğuna değinerek, Anadolu Üniversitesi'ne teşekkür etti. "Anadolu Üniversitesi ile uzun süredir fazla fazla ilke beraber imza attık" diyen Kayalı, şöyle konuştu:

"Bugün de yeni bir aşamaya geldiğimizi düşünüyorum. Baktığımız zaman burada yapacağımız işbirliği sadece Ülkemiz için değil, aslında Ortadoğu, Afrika'ya yani bölgeye bir emsal teşkil ettiğini düşünüyoruz. Bizim burada yapacağımız çalışmaların fazla fazla ülkeye yansıması olacaktır. İnşallah hem Ülkemiz'deki hem de bölgedeki eğitimde çorbada bir tuzumuz olacak. Bugün baktığınız zaman ofis uygulamalarını her biri kullanıyor. Özellikle iş hayatında gençlere sorulan ilk şeyler bunlar. Biz ne yapıyoruz? Bunları tüm öğrencilerimize bedava olarak veriyoruz. Böylece hem okul hayatlarında kullanabilecekler hem de mezun olduklarında iş hayatlarına bir adım ileride başlayabilecekler. Böylece de teknolojiyi ek olarak yaygın hale getireceğimizi düşünüyoruz. Bununla Birlikte ofisin yanında talebelere e-posta hizmeti de sunuyoruz. Ben Microsoft hesabına bu işbirliği için herkese teşekkür etmek istiyorum.

Kaynak