Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Ankara'da Ders Çalışılabilecek Mekanlar

42061 kez okundu
23 eylül 2016 cuma

Derslerin başlamasıyla birlikte öğrenciler için bazı standart dertler de yeniden başladı. Bunlardan bir tanesi de, özellikle vize ve final dönemlerinde ders çalışma mekanları ve ortamlar bulmak. Kimi zaman ortamın gürültüsünden, kimi zaman doluluğundan, kimi zaman da ortamın rahatlığından dolayı verimli olarak çalışamadığımız bir gerçek. Bu yüzden biz de bu listemizde Ankara’da okuyan öğrenci arkadaşlarımız için ders çalışılabilecek kafeleri ve mekanları derledik:

Ankara’da Ders Çalışılabilecek Yerler

  • Coffee Lab: Balgat’ta bulunan ve Çiğdem otobüsleri ve minibüsleriyle ulaşabileceğiniz Coffe Lab sakinliği, ışıklandırması ve tasarımıyla tam bir ders çalışılabilecek kafe. Akşama kadar dilediğiniz gibi kitabınızı okuyabileceğiniz, ders çalışabileceğiniz ve içeceğinizle rahatlayabileceğiniz Coffee Lab, Balgat’ta Ceyhun Atuf Kansu Caddesi’nde bulunuyor.

 

  • Enderun Kitap Kahve Evi: Ankara’nın en güzel yerlerinde, Hamamönü’nde bulunan Enderun, özellikle Hacettepe öğrencilerinin sık uğradığı bir kafe. Meşhur Ankara evleri arasında bulunan kafe kitaplarıyla, kahvesiyle ve pastalarıyla, Ankara’nın ders çalışılabilecek mekanları arasında…

 

  • Café des Cafés: Tunalı Hilmi Caddesi’nde bulunan Café des Cafés, yemekleri, içecekleri ve sakinliğiyle 20 yıldır hizmet veriyor. Kitapseverlerin ve sessiz, sakin ders çalışmak isteyenlerin uğrayabileceği, Ankara’nın güzel kafelerinden biridir Café des Cafés.

 

  • Keifi: Eskişehir Yolu’nda, Next Level içerisinde bulunan Keifi, akşam saatlerine kadar ders çalışılabilecek bir ortama sahip. Aslında bir çay evi olan bu kafede saatlerinizi harcayabilirsiniz. İstediğiniz gibi yayılarak, rahatsız edilmeden ders çalışabileceğiniz bir kafedir kısacası…

 

  • Eagles Coffee: 3. Nesil kahvecilerden olan Eagles Coffe, 3 katlı ve bir de teras kata sahip bir mekan. Kendi hazırladıkları ve oldukça güzel olan kahveleriyle birlikte, ders çalışmak ve kitap okumak isteyenler için güzel bir tasarıma sahip. Eagles Coffee, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi’nde bulunuyor.

 

  • Cafe Stockholm: Herhangi bir üniversite veya okul bölgesinde olmasa da, Cafe Stockholm özellikle sabah saatlerindeki sessizliğiyle ders çalışmak isteyenlerin uğrayabileceği yerlerden biri. Uygun fiyatlarıyla da dikkat çeken Cafe Stockholm, Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde bulunuyor.

 

  • Kafes Fırın: Ankara’nın birçok yerinde bulunan Kafes Fırın, özellikle Eskişehir Yolu üzerinde bulunan şubesiyle açık havada ders çalışmayı sevenler için uygun yerlerden biri. Her ne kadar Eskişehir Yolunun trafik yoğunluğu olsa da, bulunduğu yerden dolayı gün içerisinde oldukça sakin olan bir kafedir Kafes Fırın…

 

  • Arabica Coffee House: Ankara’nın en iyi 3. nesil kahvecilerinden olan bir diğer kafe Arabica Coffee House, kahvelerinin güzelliği ve kalitesiyle kitapseverlerin en çok seveceği mekanlar arasında. Tepe Prime’da bulunan Arabica Coffee House yenilenen mekanıyla ve özel tekniklerle hazırlanan kahveleriyle gidilmesi gereken kafelerden biridir.

 

  • Starbucks Dora Park Villaları Şubesi: “Starbucks’ta o kalabalık varken nasıl ders çalışılır ki?” diye sorabilirsiniz, ancak diğer Starbucks şubelerine göre oldukça sessiz ve ferah bir ortama sahip olan bu şube, Starbucks’ın kahve kalitesiyle birlikte ders çalışmak isteyenler için oldukça güzel bir mekan.
Etiketler: Ankara