Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

ARTER Lens Temelli Mecralarda Üretim Sürecini Yapılandırma Atölyesi

6558 kez okundu
02 ekim 2019 çarşamba

ALİ KAZMA
Lens Temelli Mecralarda Üretim Sürecini Yapılandırma Atölyesi

İşleri uluslararası bienallerde ve sanat kurumlarında sergilenen video sanatçısı Ali Kazma (d. 1971, İstanbul) yüksek lisansını 1998’de New York’taki The New School’da tamamladıktan sonra İstanbul’a dönmüştür ve halen İstanbul’da yaşamaktadır.

Ali Kazma, bugüne dek Venedik, İstanbul, Sao Paulo, Lyon bienallerine katılmış, 55. Venedik Bienali’nde Türkiye Pavyonu’unda solo sergisiyle yer almıştır. Eserlerinin sergilendiği kurumlar arasında Musée d’art Contemporaine, Lyon; ARTER, İstanbul; Lenbachhaus, Münih; MAXXI, Roma; Hirshhorn Museum, Washington DC; MEP ve Jeu de Paume, Paris bulunmaktadır.


Yaşadığımız döneme özgü birçok durumu yansıtan Ali Kazma’nın işleri, güncel insan faaliyetinin ve var oluşunun anlam ve önemine ilişkin temel soruları ortaya koyar.
Kelimeler Pek Gereksiz sergisinde O.K. (2011) başlıklı video yerleştirmesi yer alan Ali Kazma, lens temelli mecralarda yeni projelerini şekillendirme aşamasında olan katılımcılarla bir atölye çalışması gerçekleştirecek. Her katılımcının hayata geçirmek istediği bir proje fikrini paylaşacağı atölye çalışmasında, fikirlerin getirdiği kavramsal sorular ve projeyi uygulamak için gerekli adımlar tartışılacak.

 

Katılım 10 kişi ile sınırlıdır ve lens temelli mecralarda yeni bir proje üzerinde çalışanların katılımına uygundur. Katılımcıların, atölye çalışmasına gelirken, tartışmak istedikleri sürece dair eskiz niteliğindeki içeriği getirmesi önerilir.

6 Ekim Pazar 2019
13:00 - 18:00

Atölye çalışmasının dili Türkçedir.

Ücret: 40 TL

Kapasite: 10

Yaklaşık süre: 5 saat*

Detaylar için  https://akamp.us/2ox85SE linkine tıklayabilirsiniz .

Etiketler: Sanat