Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu (AYK) Bursu

7700 kez okundu
09 kasım 2015 pazartesi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Kurumlarca, Kurumların görev alanları çerçevesinde lisans, lisansüstü ve doktora sonrası düzeyde yurt içinde ve yurt dışında eğitim ve öğrenim görecek ve bilimsel araştırma yapacaklara burs verilmektedir.

Lütfen başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce başvuru yapacağınız burs türüne ait ilanı dikkatlice okuyunuz. İlanda belirtilen şartlara aykırı yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır!

Sistemle ilgili bilgiler:
1) Sistem, web tarayıcı olarak en iyi CHROME’da çalışmaktadır.

2) Başvurular 02-13 Kasım 2015 tarihleri arasında yan tarafta bulunan başvuru formları doldurulmak suretiyle yapılacaktır.

3) Lisans bursuna başvuru yapacak olanlar ilanda belirtilen belgeleri; doktora sonrası araştırma bursuna başvuru yapacak olanlar ise proje taslaklarını başvuru esnasında sisteme yükleyeceklerdir.

4) Diğer burs türlerine başvuru yapacak olanlar, başvuru esnasında her hangi bir belge yüklemeyeceklerdir. Mülakatlardan sonra sadece burs almaya hak kazananlar istenilen belgeleri sisteme yükleyeceklerdir.

Başvuru formunu doldururken aşağıdaki hususları dikkate alınız!
1) Lisans bursu başvuru formu 3 sekmeden lisansüstü başvuru formu ise 7 sekmeden oluşmaktadır. Tüm sekmelerdeki gerekli alanları doldurduktan sonra “Başvuru Yap” tuşuna basınız.

2) Başvuru işlemi tamamladıktan sonra bilgilerinizi güncelleyemezsiniz. Bundan dolayı bilgilerinizi iyice kontrol ettikten sonra “Başvuru Yap” tuşuna basınız.

3) Aynı TC Kimlik Numarasıyla sadece bir (1) kez başvuru yapılabilir.

4) Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra başvuru formu PDF olarak elektronik ortamda saklanabilir ve yazıcıdan çıktısı alınabilir.

5) Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvuru Sorgulama Ekranı”ndan TC Kimlik Numarası ile başvurular sorgulanabilir.

6) Teknik bir sorun yaşamanız halinde veya yanlış yapılan başvurular için bilisim@ayk.gov.tr adresine e-posta gönderiniz.

7) Burs ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için “Başvuru Yaptığınız Kurumun” e-posta adresine (başvuru ilanının son sayfasında yer alan) mail gönderiniz.

LİSANS BURS BAŞVURULARI

LİSANS BURS İLAN METNİ
LİSANS BURS BAŞVURU FORMU
LİSANS EVRAK YÜKLEME FORMU
LİSANS BURS BAŞVURU SORGULAMA

LİSANS ÜSTÜ BURS BAŞVURULARI

LİSANS ÜSTÜ BURS İLAN METNİ
DOKTORA SONRASI BURS İLAN METNİ
BURS BAŞVURU FORMU

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs