Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Başbakanlık Bursu Başvurusu 2015-2016

15585 kez okundu
30 temmuz 2015 perşembe

Üniversite tercih sonuçları açıklandı, sıra burs aramaya geldi.  Burs veren kurumlar hangileri , Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuruları ne zaman başlıyor, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) karşılıksız bursundan kimler yararlanabilir, KYK Başbakanlık Burs başvuruları ne zaman yapılacak, başvuru koşulları Başbakanlık bursu detayları haberimizde!

Burs Veren Büyük Kuruluşlar arasında yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Bursu başvurusundan kimler yararlanabilir en çok sorulan soruların başında geliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Başbakanlık bursudur ve karşılıksız olarak verilmektedir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Burs başvuru tarihleri henüz açıklanmamıştır, başvuru tarhileri ve son başvuru tarihi kurumun web sitesinide ilerleyen günlerde yayınlanacaktır. Detaylar ve diğer açıklamalar kyk.gsb.gov.tr internet sitesinden öğrenilebilir.
KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) Yurt Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) kayıtlarının 3-7 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceği açıklanmıştır. KYK Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalmaya hak kazanana öğrenvciler ise 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren e-kayıt işlemlerini yapabilecekler. E-kayıt için başvurcak öğrenciler 2015-2016 dönemi için YURTKUR ‘a ait asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazananları kasayacaktır.  Yurtlarda kalmaya hak kazanan öğrencilerin e-kayıt yaptırması zorunlu değil öğrenciler isterlerse şahsen de kayıt yaptırabilirler.. Yeniulke.net bu bilgilerin doğruluğundan sorumlu değildir. Kesin bilgi kurumun web sayfasından öğrenilebilir.

Başbakanlık Bursu Ne Kadar?

Başbakanlık Bursu 300 liradan  330 liraya yükseltilmiştir. Yüksek Lisans öğrencileri içn bu miktar 660 TL, doktora öğrencileri için 990 Tl olarak belirlenmiştir. Yapılan artışlar Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarındaki öğrencilere sağlanan beslenme yardımınada yansıdı 7 lira 30 kuruştan 2015’te 8 liraya yükseltildi. Yapılan karşılıksız burslar çok küçük rakamlar gibi görünsede lisans eğitimi yapan öğrenciler dışında çok fazla faydalananda azdır. Ancak yinede Hükümetimizin yaptığı bu yardım yerinde bir yardımdır ve çoğu vakıf ve dernekler gibi uç koşullar istenmemektedir.

Kaynak Teknodingil

Etiketler: Burs