Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Bilim ve Teknolojinin Lider Kadınları Boğaziçi Üniversitesi'nde

3865 kez okundu
12 şubat 2016 cuma

27 Şubat 2016 günü Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi bilime ve teknolojiye yön veren kadınları ağırlayacak.
Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü & IEEE Öğrenci Kolu düzenledikleri Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi ile bilim ve teknoloji dünyasında fark yaratan kadınların tecrübelerini gelecek kuşaklara aktararak, özellikle kadınları, bu alanlarda çalışmaya teşvik etmeyi ve cesaretlendirmeyi amaçlıyor. Tüm katılımcılara ücretsiz olacak zirvede ana tema ile ilgili konuşmaların yanı sıra farklı konulardan atölyeler ve molalarda katılımcılarla konuşmacıların iletişim kurmasına olanak sağlayan bir network alanı olacak. Bu sosyal alanda katılımcılar hem konuşmacılara sorularını yöneltme imkanı bulacak hem de alanda kurulacak stantlardan farklı programlar hakkında detaylı bilgi alabilecek.

Önceki yıllarda “Teknolojide Lider Kadınlar” ismi ile düzenledikleri etkinlikte Melek Pulatkonak, Tijen Mergen ve Prof. Dr. Lale Akarun gibi hem sektörden hem de akademik olarak önemli isimleri ağırlayan Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü & IEEE Öğrenci Kolu, bu sene etkinliğin içeriğini tüm bilim, teknoloji ve mühendislik alanları olarak genişleterek daha büyük bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyor. 
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak olan zirveye katılımı kesinleşen isimler ise şöyle: Petrol Ofisi CEO’su Gülsüm Azeri, DenizBank Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, Borusan Holding İnsan Kaynakları Müdürü Semra Akman, Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aytül Erçil, İstanbul Startup Angels Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı, armut.com Kurucusu Başak Taşpınar Değim, Innov’Coat Kurucu Ortağı Gülden Çeliker, Blippar CEO’su Zehra Öney, L’Oreal Bilim Direktörü Fügen Soykut, Vodafone Network Planlama ve Optimizasyon Müdürü Ayşenur Şenyer, Boğaziçi Üniversitesi ilk kadın rektörü matematik profesörü Prof.Dr. Ayşe Soysal ve Stanford Üniversitesi’nden Gözde Durmuş.

Başarılı iş kadınlarının, kadın mühendislerin kendi hikayelerini anlatacağı, gelecek nesle önerilerde bulunacağı ve farklı çalışma alanlarında kadınların rolü hakkında konuşacağı Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi’ne internet üzerinden buecieee.com/liderkadinlar/ adresindeki formu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için Facebook’tan etkinliği takip edebilirsiniz