Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Birlik Eğitim-Sen (BES) Burs Başvurusu

8743 kez okundu
13 ekim 2015 salı

Birlik Eğitim Sendikası burs gönüllülerini teşvik ederek başarılı ancak maddi anlamda zorlanan öğrencilere burs veriyor.

BES burslarının türleri aşağıda belirtildiği gibidir;

Eğitim Fakültelerini kazanmış ya da hali hazırda bu fakültelerde öğrenim gören başarılı ve maddi imkânları sınırlı öğrencilere yönelik verilecek burslar.
Üyelerimizin üniversite öğrenimi görmekte olan çocuklarına verilecek burslar.
Üniversitelerin diğer bölümlerinde okuyan başarılı ve maddi imkânları sınırlı öğrencilere yönelik verilecek burslar.
Başarılı ve maddi imkânları sınırlı lise öğrencilerine yönelik burslar.
 

Birlik Eğitim Sen Burs Şartları

a) Birlik Eğitim Sen bursundan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki okullarda okuyan T.C. vatandaşı olan öğrenciler faydalanabilirler.

b) Birlik Eğitim Sen’den burs alan öğrenciler aynı zamanda başka bir özel kurum ya da kuruluştan burs da alabilirler.

c) Tüm başvurular www.birlikegitimsen.org adresi üzerinden, aynı web sitesinde duyurusu yapılan tarihlerde, sadece online olarak yapılır.

d) Burs tahsisinde;
* Başvuru sahibinin velilerinin toplam aylık gelirlerinin brüt 4.500.-TL veya altında olması şartı aranır (Bu meblağ 2 yılda bir revize edilir).

*Aile gelir kriterine uyan öğrencinin, Türkiye genelinde sınav sıralaması/mezuniyet notu değerlendirme dahilinde olmakla beraber, öğrencinin öğrenim süresi içerisindeki başarısı bursluluğun öğrenim süresinin tamamındaki devamı açısından önemli kriterdir.

e) Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilen Burs Komitesi’nin burs başvurusunu red etme hakkı saklıdır. Red edilen adayların yerine yedek listedeki aynı bölüm kontenjanı dahilinde değerlendirmeye alınabilecek olan bir sonraki uygun aday ile görüşülür.

f) Burs için başvuru zamanı her yılın Ekim ayıdır.

g) Birlik Eğitim Sen Burs Komitesi, gerek gördüğü hallerde burs alan öğrenci tarafından verilen bildirimi ve diğer bilgileri inceleyebilir, öğrenim kurumundan bilgi isteyebilir. Verilen bilgilerin yanlış olduğu saptanırsa verilmekte olan burs kesilir. Bu durumda, öğrenci bursun kesim tarihine kadar ödenen burs tutarını yasal faizi ile birlikte Birlik Eğitim Sen’e geri ödemekle yükümlüdür.

j) Yapılan başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirildikten sonra bursa hak kazanan öğrenciler Yönetim Kurulu kararıyla tespit edilir. Yönetim Kurulu’nca belirlenen Birlik Eğitim Sen Öğrenim Bursu Sözleşmesi öğrenci ve şayet öğrenci reşit değilse velisi tarafından imzalanır.

Bes Burs Tespit Formu

Birlik Eğitim-Sen İletişim Adresleri

Adres: Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. Emin Alemdağ Apt. No:61/10 Kat:5 TRABZON
Tel: 0 (462) 326 06 35
Fax: 0 (462) 326 06 35
Mail: birlikegitimsen@hotmail.com
Web: http://www.birlikegitimsen.org.tr/

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs Başvuru