Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Blizzard'ın Bağımlılık Yaratan Dijital Kart Oyunu Hearthstone Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Şey!

3801 kez okundu
05 haziran 2015 cuma

Hearthstone, 2013 yılında tanıtımı yapılmış ve 2014'de piyasaya sürülmüş olan bir dijital kart oyunu. World of Warcraft sevenlerin yakından takip ettiği bu ilginç oyun şu anda dünyanın en popüler mobil oyunlarından da biri haline gelmiş durumda.

Peki nedir bu Hearthstone, birlikte inceleyelim!

1

Hearthstone, Microsoft Windows, Apple OS X işletim sistemleri kullanan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda, Windows 8, iOS and Android işletim sistemi kullanılan dokunmatik cihazlarda oynanabilen bir oyun. Mobil versiyonu çıktığından beri ise çok popüler olmaya başladı.

2

Oyun ücretsiz indirilebiliyor ve oynanabiliyor. Fakat oyun içerisinde "in-app purchase" ismi verilen türden, birçok farklı özellik satın alma opsiyonu bulunuyor.

3

Mayıs 2015 itibariyle, oyunu tüm dünyada aktif bir şekilde oynayan kullanıcısı sayısı 30 milyon'dan fazla olarak açıklandı!

4

Karşılıklı iki kişi tarafından oynanılan oyuna, 30'ar kağıtlık desteler ile başlanıyor. Her kartın kendine has bir özelliği var ve her kartı her karakter kullanamıyor. Bu da oyunda sayısız varyason anlamına geliyor.

5

Hearthstone oyunu, Blizzard'ın yarattığı Warcraft evreninde geçiyor. Karakterler ve özel güçlere zaten Blizzard oyunları oynamış olanlar hakim. Fakat öğrenilmesi çok da uzun yıllarınızı almayacak derece basit anlatımlara da sahip.

6

Oyun "turn-based" türünde. Yani eşzamanlı oynamıyorsunuz. Sıra sizdeyken kartlarınızı oynayıp, sırayı devredince olacaklara bakıp rakibinize tahtayı bırakmış oluyorsunuz.

7

Oyunda, pratik yapmanız için sadece siz ve yapay zekanın karşılaştığı bir bölüm var. Bunun yanında tüm dünyadan canlı olarak gerçek kişilerle oynayabileceğiniz iki modu da bulunuyor.

8

Oyunda biriktirdiğiniz sanal altın puanlar ile ise çok özel bir bölüme giriş yapabiliyorsunuz. Arena ismi verilen bu bölümde sadece 3 kere kaybetme hakkınız var. Fakat ister kaybedin, ister kazanın, çok özel kart ödüllerine sahip olabiliyorsunuz.

9

Oyunun dünyada gerçek para ödülleri ile birçok turnuvası yapılıyor.

Hatta son turnuvada kazanana 4.500 Dolar ödül verildi.

Son not olarak ekleyelim, oyun gerçekten de vaktin nasıl geçtiğini size unutturuyor. Bu yüzden zaman yönetimi ile ilgili probleminiz varsa, hiç tavsiye etmeyiz.

Etiketler: