Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1863
Öğrenci Sayısı: 15684
Rektör: Prof. Dr. Mehmed Ozkan

YORUMLAR

Nazlıcan Kemerkaya
2 yıl önce
eğlence, yeme içme vb birçok bilgiyi ben şuradan bakmıştım. cidden de dedikleri gibi. bırakıyorum. https://www.unedex.com/blogs/bogazici-universitesi-hakkinda-bilgi

Evren Guney
6 yıl önce
Endüstri mühendisliği son yılların en gözde bölümlerinden. Bir çeşit tüm mühendisliklere topluca bakan ve yöneten mühendislik bölümü gibi düşünebilirsiniz. Okuması zevkli, dersleri fazla teorik olmayan bol bol gerçek hayat uygulamaları içeren bir bölümdür. Bölüm dersleri 2.sınıfta ufaktan başlar ama esas 3.sınıfta kendinizi tam bir endüstri müh. olarak hissedersiniz. Operations Research dersleri çok önemlidir ve End.Müh'ün temelini oluşturur. İş imkanlarına gelince, mezun arkadaşlar üretim, kalite kontrol, bilişim, yazılım, danışmanlık, finans, bankacılık, satış-pazarlama gibi hemen her alanda çalışıyorlar. Kendi işini kuran da çok kişi var. Çekinmeden seçebilirsiniz.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
İstanbul’un en güzel semtlerinden birinde yer alan kampüsümüze ulaşımlar belediye otobüsleriyle sağlanır. 59R Şişli-Hisarüstü, 94B Bakırköy-Hisarüstü, 59RS Sarıyer-Hisarüstü, 59K Kilyos-Hisarüstü, 559C Taksim-Hisarüstü ve 43R Kabataş-Hisarüstü okulun önünden geçen otobüslerdir. Karayollarına giden otobüsler de Kuzey Kampüs’ün yanından geçer.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kuzey Kütüphane’nin içindeki fotokopi merkezi, Güney Çarşı’da Nazar Fotokopi, Mühendislik Fakültesi 3. Kat pc laboratuvarından fotokopi çektirebilirsin. Özellikle ders notlarını Durak Copy, Campus Copy ve Güner Fotokopi’den alabilirsin

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kampüsümüz yemek yeme yerleri açısından oldukça zengin. Kuzey-Güney Yemekhane, Kuzey Çatı Restoran, Kuzey Kantin, Orta Kantin, Teras Kantin, Rumeli Börekçisi ve Wonderland’ı ile her damak zevkine hitap eden yemekler yiyebilirsin.
Cami Sokak’ın başında Kılıçoğlu ve Onur, Hisar Kampüsü ile Güney Kampüsü arasında BİM, SuperDorm ve Dünya Göz arasındaki Şok marketlerinden uygun ev alışverişini yapabilirsin. AVM ararsan en yakın Kanyon ve Akmerkez senin için uygun olur. Taksim’deki pasajlar ve dükkânlarda da her zevke uygun kıyafet bulabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Okula yeni gelen öğrenciler senelik 8000 liradan başlayan Superdorm’da kalmıyorsa, Kilyos Sarıtepe Kampüsü’ndeki yurtta kalıyorlar. Güney’de yurt 4. döneminden önce çıkmaz, bu yüzden Kuzey yurtlarında kalabilirsin. Önerimiz, küçük fiyat farkı ödeyerek 3. Kuzey Yurdu’nda kalmandır.

Kampüs çevresindeki sokaklarda bulunan ilanları takip ederek veya emlakçılara sorarak ev bulabilirsin. Hızlı bir şekilde ev bulmaya ihtiyacın varsa Facebook’taki Boğaziçi Housing ve Boğaziçi Al-Sat-Takas Et sayfalarından da aramalar yapabilirsin. Hisarüstü’nün kalbi olan Cami Sokak’ta 4 farklı spotçudan ikinci el eşyalar alabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Okulun en popüler cafesi Kahve Diyarı’dır. Okula yakın olduğu için Nispetiye ve Bebek’e gidilir bu çevredeki cafeler ve Starbuckslar’da daima Boğaziçi sweatshirtlü kişiler görebilirsin. Ayrıca Wonderland ve Rumeli Börekçisi uğrak mekanlarımızdır.

Hava güzel olduğunda muhabbet etmek için Güney çimler ve manzara oldukça idealdir. Nispetiye ve Bebek’teki eğlence mekânları da uğrak yerlerimizdir. Okulda organizasyon şirketleri hemen her hafta partiler düzenler, sen bu rehberi okurken bile kafanı kaldırdığında birkaç parti afişi görebilirsin. Ayrıca Hisarüstü'nde bulunan Ayı, Keçi gibi pub'larda da takılabilirsin