Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Boğaziçi Üniversitesi Lisansüstü Programları

4234 kez okundu
28 mart 2016 pazartesi

Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden olan Boğaziçi Üniversitesi'nin Lisansüstü Programları'nın Tanıtım 2 Nisan Cumartesi günü 10.00-18.00 saatleri arasında düzenleniyor.

Amacı, öğrencilerin bilimsel araştırma yaparak bilgilere erişme, değerlendirme ve yorumlama yeteneğini kazandırmak, mesleki konuda derin bilgi kazandırmak ve mevcut bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını göstermek olan lisansüstü programları, Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Faaliyetleri Binası'nda 2 Nisan Cumartesi günü 10.00-18.00 saatleri arasında yer alacak etkinlikle tanıtılacak. 

6 farklı enstitüye ait lisansüstü programlarında bulunan progamlar hakkında detaylı bilgiler sunulacak. İlgili enstitüler ise şunlar :Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü, Çevre Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü. Her bir enstitüden öğretim üye ve öğrencilerin de katılacağı tanıtım gününde adaylar her tür sorularına cevap bulabilecekler. 

Yüksek Lisans ve Doktora Programları ve İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları tanıtımlarının da yapılacağı etkinlikte, lisansüstü programlarının yanı sıra, katılımcılara akademik hayat ve kariyer planlarıyla ilgili bilgilendirmeler yapılacak. 

Daha detaylı bilgi için: http://adaylar.boun.edu.tr
Bilgi ve iletişim: lisansustutanitim@boun.edu.tr / 0212 359 67 03
Lisansüstü programlara başvuru için gerekli bilgiler için tıklayın