Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Burs Başvuruları

21171 kez okundu
24 eylül 2016 cumartesi

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı

1996’da kurulan Boğaziçi Yöneticiler Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının öncülüğünde, mensuplarını gönüllülük ve medeniyet bilinci temelinde buluşturarak; onların önderlik ve yöneticilik yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. Vakıf, mezunlar arası ve mezunlar ile öğrenciler arası ilişkiler kurmak, nitelikli eleman temininde aracı olmak, dayanışma kültürünün büyümesine katkı sağlamak amacıyla faaliyetler düzenlemekte. Bu faaliyetlerinden biri de, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermek olan vakıf, 2016 – 2017 eğitim öğretim yılında da burs vermeye devam ediyor.

 

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Burs Başvuru Koşulları

Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız destek veren vakfın burslarına başvurmak için Boğaziçi Üniversitesi’nin yüksekokul, fakülte veya enstitülerinden birinde öğrenim görüyor olmak gerekiyor. Hazırlık sınıfı öğrencileri de bu burslara başvuru yapabilir.

 

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’nın burslarına başvurular 15 Ekim’e kadar devam etmekte. Burs başvuruları vakfın internet sitesinde bulunan başvuru formu ile yapılmaktadır. Burs müracaatı için Burs Başvuru Formu’nun doldurulması gerekir. Formu dolduran öğrencilerin mail adreslerine formun bir kopyası gönderilir. Öğrenci, bu kopyanın çıktısını alarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte 15 Ekim’e kadar vakıf merkezine elden teslim etmesi gerekir. Vakıf merkezi, Boğaziçi Üniversitesi Hisar Kampusu yakınlarındaki Boğaziçi Konak’ta yer almaktadır.

 

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Burs Başvurusu İstenen Belgeler

Mail adresinize gelen Burs Başvuru Formu’nun çıktısını alarak aşağıdaki belgelerle birlikte 15 Ekim’e kadar vakfın merkezine elden teslim etmeniz gerekiyor:

  • 1 Adet fotoğraf
  • Anne ve/veya baba çalışıyorsa işyerinden onaylı maaş belgesi, gelir vergisine dahil ise vergi levhasının noter tasdikli fotokopisi, emekli ise bağlı olduğu sosyal güvenlik kurumundan aldığı maaş belgesi, çiftçi ise muhtarlıktan veya Tarım Bakanlığı’ndan/Ziraat Odası’ndan alınan onaylı belge
  • Öğrenci belgesi veya kayıt belgesi (e-devlet üzerinden alınabilir)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • LYS sonuç ve puan belgesi
  • Ara sınıf öğrencisiyseniz güncel transkript

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Burs Başvuru Sonuçları

15 Ekim’e kadar yukarıda belirtilen belgelerle vakfın merkezine giderek belgeleri teslim etmeniz halinde başvurunuz tamamlanmış olacak. 15 Ekim’den sonra başvuru sonuçları sizlere mail ve telefon üzerinden bildirilecektir.

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’ndan geçen sene burs alan öğrenciler, burs almaya devam etmek için, vakfın internet sitesinde bulunan Burs Yenileme Formu’nu doldurarak formun çıktısı ile birlikte aşağıdaki belgelerle 8 Ekim’e kadar vakıf merkezine elden teslim etmelidir:

  • Güncel transkript
  • Öğrenci belgesi
  • Anne ve/veya baba çalışıyorsa işyerinden onaylı maaş belgesi, gelir vergisine dahil ise vergi levhasının noter tasdikli fotokopisi, emekli ise bağlı olduğu sosyal güvenlik kurumundan aldığı maaş belgesi, çiftçi ise muhtarlıktan veya Tarım Bakanlığı’ndan/Ziraat Odası’ndan alınan onaylı belge

Eksik belgelerle yapılan başvurular kabul edilmemekte. Ayrıca Boğaziçi Yöneticiler Vakfı, Nispetiye Cad. Fenerli Türbe Sk. No: 7 Rumelihisarı’nda yer alıyor. İletişim ve vakıf ile ilgili daha fazla bilgi için Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’nın web sitesine ulaşabilirsiniz.