Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Bosch, 100’ün Üzerinde Üniversite Mezunu Arıyor

3057 kez okundu
21 nisan 2015 salı

Bosch Türkiye, 2015 yılı içerisinde 100'ün üzerinde üniversite mezununa yeni istihdam sağlayacak.

İşe alınması planlanan her dört çalışandan üçü mühendislik alanında olacak. Makine ve elektrik mühendislerine yönelik iş imkânlarının yanı sıra, Bosch Türkiye IT eğitimine sahip yeni mezunlar için de iş imkânı sağlıyor.
Şehirleri birbirine bağlayan, arabaları online hale getiren, bir uygulama aracılığıyla ısıtma kontrol sistemlerine erişimi sağlayan ve tedarikçilerini otomatik olarak tedarik zincirine entegre eden Bosch, dünya genelinde 12.000 yeni mezun alımında da bu doğrultuda ilerleyerek sistem ve yazılım mühendisliğinden mezun gençlerin alımına öncelik verecek. Eğitimli mezunların işe alımı konusunda en büyük ihtiyacı duyan ülke, 3.200 yeni işe alımla Hindistan olurken, bu ülkeyi 2.600 yeni işe alım planlayan Çin ve 1.200 yeni işe alım planlayan Almanya takip ediyor.
Bosch Yönetim Kurulu Üyesi ve Endüstriyel İlişkiler Yöneticisi Christoph Kübel, dünya genelinde işe alım trendleriyle ilgili şunları söyledi: 
“Yazılım tasarımı ve geliştirme için işe aldığımız çalışanların sayısını arttırıyoruz. Mobilite çözümlerinden endüstriyel teknolojiye kadar bağlanabilirlik her iş sektöründe artış gösterdiğinden, yazılımın önemi de artıyor. Yazılım tasarımı ve geliştirmeye yönelik ihtiyaç duyulan çalışan sayısı, gelecekte artmaya devam edecek.”

http://www.ulkehaber.com/sirketler/haber/107713-bosch-100un-uzerinde-universite-mezunu-ariyor

Etiketler: