Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Boston Eşcinsel Korosu Konseri Boğaziçi Üniversitesi'nde

4566 kez okundu
12 haziran 2015 cuma

Boston Eşcinsel Erkek Korosu 27 Haziran’daki konseri, Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ Çalışmaları Kulübü'nün Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü'nde gerçekleşecek.

ABD’nin önde gelen eşcinsel korolarından Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun İstanbul konseri, LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) Onur Yürüyüşü’nden bir gün önce, 27 Haziran’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecek.  Eşcinsel korosundan halk konseri

Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun İstanbul konseri, 27 Haziran Cumartesi günü saat 18.30’da herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak yapılacak. 1,500 kişilik oturma alanının oluşturulacağı konserde yer bulamayanlar için bir ses sistemi kurulacak.  

Orta Doğu turu kapsamınca önce İsrail’i, ardındansa Türkiye’yi ziyaret edecek koro, üniversitenin LGBTİ Çalışmaları Kulübü’nün çabaları sayesinde Boğaziçi Üniversitesi’nde ağırlanacak.

“Yasakçı zihinlerin karşısında her zaman özgürlük kazanacak”

Vahdet gazetesinin “Sapıklık Kol Geziyor” başlıklı haberiyle koroyu, Zorlu Holding’i ve Kaos GL Derneği’ni hedef göstermesi üzerine Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ Çalışmaları Kulübü bir basın açıklaması yayınlamış, konserin iptal edilmesi halinde üniversite kapılarının koroya her zaman açık olduğunu belirtmişti:  

“Herkesin cinsel yönelimini, cinsiyet kimliğini özgürce yaşayabileceği yarınlar diliyoruz. Ayrımcı, nefret dolu, yasakçı zihinlerin baskısı karşısında her zaman özgürlük kazanacaktır.”

Konserin bilet satışlarını yürüten Biletix ise, satışların iptal edildiğinin kesinleşmesiyle birlikte bilet ücretlerini iade etmeye başladı.

Kaynak Onedio

Etiketler: Üniversite Konser