Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Büyükşehirin Üniversite Hazırlık Kurslarına İlgi Büyük

3476 kez okundu
16 kasım 2015 pazartesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla düzenlenen "Üniversiteye hazırlık kursları" büyük ilgi görüyor. 

ESMEK bünyesinde geçtiğimiz yıl düzenlenen üniversiteye hazırlık kurslarına katılan öğrencilerin yüzde 80'inden fazlası üniversite sınavlarını kazanarak büyük bir başarı yakaladı. Bu yıl da çok sayıda öğrencinin tercih ettiği ESMEK üniversiteye hazırlık kurslarında eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. ESMEK eğitim merkezlerinde düzenlenen kurslarda gençler üniversite sınavlarına hazırlanıyorlar. Üniversite hazırlık kursları ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "ESMEK kurslarımızda eğitim gören gençlerimize başarılar diliyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize destek olmaktan
dolayı çok mutluyuz. Çocuklarımızın geleceği için her türlü imkanımızı seferber etmeye ve onlara iyi bir gelecek bırakmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl üniversite hazırlık kurslarına katılıp büyük başarı gösteren öğrencilerimiz var, bu yıl da başarının artarak devam edeceğine eminim" dedi.

Kaynak 

 

Etiketler: Üniversite Kurs