Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Case Campus 2017 Başvuruları Başladı

13188 kez okundu
30 ocak 2017 pazartesi

Akbank’ın ana sponsorluğunda Endeavor Türkiye’nin hayata geçirdiği CaseCampus Programı 2017 Dönemi başvuruları başladı. Akampus olarak bizim de destekçisi olduğumuz bu aktivite ile girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak düşünen üniversite öğrenciler ücretsiz öğrenim imkanlarına kavuşacaklar.

Programın İçeriği
Akbank’ın ana sponsorluğunde gerçekleşen CaseCampus Bahar 2017 Dönemi’ne, tamamen ücretsiz öğrenim görecek 75 katılımcı kabul edilecektir. CaseCampus Programı, tüm vaka çalışmalarını, 3 adet konferans katılım ücretlerini, konferans günü yemek ve ikramlarını ve öğrenim materyalleri bedellerini karşılamaktadır. Ancak program İstanbul’da gerçekleşecek 3 adet birer günlük konferansa ulaşım ve konaklama masraflarını karşılamamakta, bu masrafların katılımcı tarafından karşılanması beklenmektedir.

Nedir Bu Case Campus?
Case Campus Programı en deneyimli akademisyenleri, en meraklı öğrencileri ve en güncel girişimci hikayelerini Türkçe içerikle ülkemizde ilk defa sınıf ortamından bağımsız bir şekilde bir araya getiriyor. Program, girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak düşünen, 30 yaşını aşmamış üniversite lisans 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile lisans üstü öğrencilerini ve bu programlardan son 5 yıl içinde mezun olmuş gençleri başarılı Endeavor Girişimcileri’yle yepyeni ve inovatif, uygulamalı öğrenim ve networking ortamında buluşturuyor. CaseCampus Programı 2017 yılında yine Akbank ana sponsorluğunda Bahar ve Sonbahar dönemlerinde olmak üzere iki yeni dönem halinde uygulanıyor.

Başvuru Koşulları Nelerdir?
CaseCampus Bahar 2017 Dönemi’ne;

  • 30 yaşını aşmamış,
  • Üniversite 3. veya 4. sınıf lisans veya lisansüstü öğrencisi olan,
  • Mezunsa, bir lisans ya da lisansüstü programından son 5 yıl içinde mezun olan,
  • İleride kendi girişimini yaratmaya hevesli ya da girişimcilik konularına ilgi duyan,
  • Nisan – Haziran 2017 arası devam edecek eğitim programının toplamda 3 kez İstanbul’da gerçekleştirilecek konferanslarına katılabilen,
  • Konferanslar dışındaki tüm eğitim programını online bir platform üzerinden takip edebilen,

tüm uygun adaylar başvurabiliyor.

Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?
CaseCampus Bahar 2017 Dönemi başvurularınızı 20 Ocak Cuma – 20 Şubat Pazartesi tarihleri arasında şu link üzerinden yapabilirsiniz. Değerlendirmeler ilk 2.000 başvuru ile sınırlandırılacaktır. Erken başvuranların şansı daha yüksek olacaktır.

Başvuru ve değerlendirme süreci 3 aşamalı olarak gerçekleşecektir.
1.Aşama - Online Başvuru: Online başvuru formunu doldurarak programa başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İlk elemeler başvuru formunda vereceğiniz bilgilerle yapılır. Bu nedenle formu tam ve eksiksiz doldurmanızı öneririz.
 
2.Aşama -  Video Mülakatı: İlk elemeyi geçen adayların 2 sorudan oluşacak ve istedikleri zaman kayda alabilecekleri bir video mülakatına katılmasını bekliyoruz. İlk aşamayı geçen ve video mülakatlarına katılmaya hak kazananlara email yoluyla davetiye gönderilir.
 
3.Aşama -  Son Eleme Görüşmesi: Video mülakatı başarılı bulunan adaylarla telefon yoluyla son eleme görüşmesi yapılır. Bu eleme görüşmesine girmeye hak kazanan adaylara doğrudan telefonla ulaşılarak CaseCampus hakkındaki beklentileri ve programa uygunluğu karşılıklı teyid edilir.

Case Campus hakkında daha fazla bilgi almak ve başvurmak için tıklayın.

 

Etiketler: Girişimcilik