Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Çelik İhracatçıları Birliği Burs Başvurusu Devam Ediyor!

5751 kez okundu
19 kasım 2015 perşembe

Kabiliyetli, çalışkan, fakat imkanları sınırlı ülkemiz çelik sektörüne yönelik bölümlerde lisans düzeyinde okuyan muhtaç öğrencilere, eğitimde eşit fırsatlar vermek, gelecekte ülkemiz çelik sektörünün faaliyet alanlarında çalışacak nitelikli personel yetişmesini sağlamak amacıyla Kredi Yurtlar Kurumu aracılığıyla Birliğimizce “Çelik İhracatçıları Birliği Bursu” verilmektedir.

Bu doğrultuda, Çelik İhracatçıları Birliği tarafından, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı için geçtiğimiz yıldan açılan kontenjan doğrultusunda öğrencilerimize bir takvim yılı (12 Ay) esas alınarak karşılıksız burs imkanı sağlanacaktır. Geçtiğimiz yıl sağlanan burs miktarı aylık 350 TL’dir.

BAŞVURU TARİHİ: 03.11.2015 Çarşamba – 27.11.2015 Cuma (17.00’ye kadar)

ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ BURSU TEMEL BAŞVURU ŞARTLARI

T.C vatandaşı olmak.
Çalışkan ve başarılı olmak.
Maddi gücü yetersiz olmak.
Tercihen hiçbir kurumdan burs almıyor olmak.
Devlet Üniversitelerinden tercihen; ODTÜ, İTÜ, YTÜ, BOĞAZİÇİ, ANKARA, HACETTEPE, İSTANBUL, GALATASARAY ve MARMARA ÜNİVERSİTELERİ ile,
Vakıf üniversitelerinden tercihen; BİLKENT, SABANCI VE KOÇ ÜNİVERSİTELERİNDE %100 Burslu örgün öğrenim görmek.
Üniversitelerin lisans düzeyinde “Uluslararası Ticaret, Metalurji Malzeme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, İşletme, Lojistik, Finans Bölümlerinde okumak.
Ara sınıf öğrencileri için transkript not ortalaması 4 üzerinden 2.72 veya 100’lük sistemde en az 70 olmak.
Ara sınıf öğrencileri için bir önceki yıla ait başarısız derse sahip olmamak
ÇİB karşılıksız burs imkanlarından yararlanmak isteyen öğrencilerin burs başvuru formunu doldurarak burs başvuru formu ile birlikte istenen tüm belgeleri ve burs taahhütnamesini aşağıda yazılı ÇİB adresine posta/kargo yoluyla göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.

ÇİB Karşılıksız Burs Şartları için tıklayınız

BAŞVURU ADRESİ: ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

Çelik Sektör Şubesi

Dış Ticaret Kompleksi A-Blok  K:3 Çobançeşme Mevkii Sanayi Cad.

Yenibosna / Bahçelievler 34197 İSTANBUL / TÜRKİYE

İletişim: Recep MENTE –0 212 4540143 – recep.mente@immib.org.tr

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Yükseköğrenim (lisans) burslarında 4 üzerinden en az 2.72 veya 100 üzerinden en az 70 olup bir üst yıla geçiş hakkını kazanmış olması şartı aranacaktır

2-Birliğimiz bursunu almaya hak kazanan öğrencilerin bursunun bir sonraki eğitim öğretim yılında devam edebilmesi için her eğitim ve öğretim yılında istenilen başarı ortalamasını yakalaması ve alt eğitim yılından başarısız dersinin bulunmaması gerekmektedir.(Genel not ortalaması değil yıllık başarı ortalaması esastır)

3-Hazırlık Sınıfında ya da ikinci öğretimde öğrenim gören/görecek öğrencilerin başvuruları kabul edilmemektedir.

4- Başka kurum ve kuruluşlardan da burs almayı hak edenlerin ÇİB Bursu ile diğer burslar arasında bir tercih yapmaları gerekmektedir. Öğrenci aynı anda birden fazla karşılıksız burs alamayacaktır.

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs Başvuru