Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Cepten su siparişi uygulaması: SuKolay

4069 kez okundu
19 ocak 2016 salı

Cep telefonlarımızdan hemen herşeyi yapabildiğimiz bu günlerde mobil uygulama dünyasındaki popüler konu başlıklarından biri de su siparişi.

Kullanıcılarının hızlı ve kolayca su siparişi verebilmesiini hedefleyen mobil uygulama SuKolay, su siparişi alanında öne çıkmaya aday. Şimdilik yalnızca İstanbul’da hizmet veren uygulamada kullanıcılar su siparişi verirken herhangi bir komisyon ya da ek ücret ödemiyor.

Basit bir SMS doğrulaması sonrası giriş yapılabilen SuKolay’da kullanıcılar; etraflarında açık olan su bayilerini görebiliyor, ürünlerin asitlik (pH) değerlerini kontrol edebiliyor, tek tuşla sipariş verebiliyor ve aktif durumda olan kampanyaları takip edebiliyorlar.

Yaklaşık olarak 1 aydır yayında olan uygulama, şimdiden 1500’ün üzerinde kullanıcıya ve 170’den fazla üye işyerine ulaşmış ve hizmet ağı şu an İstanbul’un yüzde 40’ını kapsamış.

Sipariş süreci şu şekilde ilerliyor: SuKolay saha ekibi su satışı yapan bayilerle teker teker anlaşıyor; anlaşma sonrası söz konusu bayilerin fiyat, ürün ve kampanya bilgileri kullanıcıların ekranına düşüyor. Kullanıcılar sipariş verdiklerinde de SuKolay ekibi bu siparişi otomatik olarak bayiye iletiyor ve kapıda ödeme yoluyla kullanıcı siparişine kavuşmuş oluyor.

Eren Erdem ve Mert Seçilmiş tarafından 2015 Aralık ayında hayata geçirilen bu girişim için yaklaşık olarak 10 ay çalışılmış. Bugüne kadar kendi özsermayesi ile yola devam eden SuKolay, kurucu ortaklardan aldığımız bilgiye göre pazarın büyüklüğü ve hedeflenen yüksek büyüme hızından dolayı olası bir yatırıma uzak durmuyor.

Şu an için yalnızca İstanbul’da aylık 10 milyon su siparişi verildiğini söyleyen kurucu ortaklar, gelecekte İstanbul’un her noktasında hizmet vermeyi ve sonrasında da Ankara, İzmir ve Bursa’ya açılmayı planlıyor. Bir buçuk yıl içinde su tüketiminde yüzde 10 pazar payı hedefleyen girişimciler, iki buçuk yıl sonunda da Türkiye’nin 4 büyük şehrinde yüzde 15’lik pazar payıyla 12 milyon damacana siparişine ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak: Webrazzi