Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Darüşşafaka Cemiyeti Üniversite Burs Başvuruları Başladı!

8047 kez okundu
24 ağustos 2015 pazartesi

İlk kez 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında babası veya annesi vefat etmiş, maddi durumu yetersiz, ÖSYM yerleştirme sıralamasına göre, yerleştiği puan türünde %5’lik dilimde yer alan 4’ü kız 4’ü erkek 8 öğrenciye de yükseköğrenim bursu veren Darüşşafaka Cemiyeti, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında da 4 yeni öğrenciye burs verecek.

Bugüne kadar Darüşşafaka Lisesi mezunlarına yükseköğrenim bursu veren Darüşşafaka Cemiyeti, ilk kez geçen sene oluşturduğu “Eğitimde Fırsat Eşitliği Yükseköğrenim Burs Fonu” ile Darüşşafaka mezunu olmayan üniversite öğrencilerinin eğitimlerini de desteklemeye devam ediyor.

Cemiyet, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Darüşşafaka mezunu olmayan 2’si kız 2’si erkek 4 yeni öğrenci daha olmak üzere toplam 12 öğrenciye yüksek öğrenim bursu verecek.

“Eğitimde Fırsat Eşitliği Yükseköğrenim Burs Fonu”, babası veya annesi vefat etmiş, maddi durumu yetersiz ve ÖSYM yerleştirme sıralamasına göre, yerleştiği puan türünde belli bir dilime girmiş öğrencilere verilecek. Başarıyı teşvik amacıyla verilen burstan öncelikli olarak ÖSYM yerleştirme sıralamasına göre, yerleştiği puan türünde yüzde 5’lik dilime giren öğrenciler yararlanacak.
Toplam 9 ay verilecek bursun miktarı aylık 750 TL olacak.

Eğitimde Fırsat Eşitliği Yükseköğrenim Burs Fonu’ndan yararlanmak isteyen üniversite öğrencilerinin 15 Eylül Salı gününe kadar  “Öğrenme Merkezi, Darüşşafaka Cad. No:14 34457 Maslak / İstanbul ”   adresine belgelerini eksiksiz ileterek yapabilirler.

Burstan faydalanma koşulları
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. Anne ve/veya babasının vefat etmiş olması.
3. Liseyi bitirdiği akademik yılı takip eden yılda üniversiteyi kazanmış olmak.
4. ÖSYS sonucuna göre, yerleştirildiği puan türüne göre yukarıdaki tabloda belirtilen yerleştirme sıralamasında yer almak.
5. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde en az 4 yıllık eğitim veren bir üniversiteye giriş hakkı kazanmak. (Vakıf üniversitelerinde sadece tam burslu yerleştirmeler dikkate alınacaktır.)
6. Başvuru formunu doldurmak.
7. Ekonomik durumu itibariyle, eğitimini başarıyla sürdürmesi için gereken temel (barınma, ulaşım, yemek, harçlık) koşulları karşılayamayacak olmak.

 İstenilen belgeler
1) ÖSYS sınav sonuç belgesi
2) Kayıt yaptırılan okuldan öğrenci belgesi
3) Nüfus kayıt örneği
4) Tamamen doldurulmuş başvuru formu
5) Aile gelir belgeleri (Ailenin maddi durumunun ve sahip olduğu varlıkların beyanı)
6) 1 adet vesikalık fotoğraf

Burs başvurusu için:
Darüşşafaka Öğrenme Merkezi
Tel: 0212 276 50 20-481
E-Posta: ogrenme.merkezi@darussafaka.org

Kaynak Burshaberleri