Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1982
Öğrenci Sayısı: 64000
Rektör: Prof. Dr. Adnan KASMAN

YORUMLAR

Furkan Durmaz
7 yıl önce
Özellikle Tınaztepe Kampüste olacak arkadaşlar yeme içme konusunda sıkıntı yaşayabilirler.Eskisi gibi dağın başında yalnız değiliz UniverCity Park gibi ufak çaplı bir avm yapıldı. Burger ve türevlerinden başka alternatif olarak orta üstü bir yemekhane kalitesi ve fakültelerin kantiniyle sınırlı bir yemek listesi.Şuan hala yetersiz gözükse bile ilerleyen yıllarda daha fazla kahve-fast food-restaurant açılarak bunlar telafi edilebilir. Şimdilik bu kadar .)

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
İzmir’in her semtinden belli bir yere kadar metro ve otobüs vardır. Tınaztepe yazan tüm otobüslere binebilirsin. Bornova’dan 515 numaralı otobüse ya da metroyla Konak’a geçebilirler. Karşıyaka’dan 514 numaralı otobüs ile, İzban ile Şirinyer’e ya da Vapur ile Konak’a gidebilirler.

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Dokuzçeşmeler Kampüsü’nün etrafı adeta fotokopi merkezi cennetidir, elini sallasan fotokopi merkezine çarpabilirsin. Bu fotokopi merkezlerinden hem kırtasiye ihtiyacını karşılayabilir hem de ders notlarını alabilirsin.

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Kampüste hem büyük bir yemekhane var, hem içinde Burger King, kahvaltı yerlerini barındıran büyük bir aktivite merkezi var, hem de yemekleriyle meşhur merkez kütüphanesi var. Hepsinde de yemekler güzel ve uygun fiyatlıdır.
Ev alışverişinde taze meyve sebze için semt pazarını tercih etmelisin, BİM, Şok, A101 gibi ucuz marketler de kesene yardımcı olacaktır. Kıyafet ve diğer ihtiyaçların için Forum Bornova, Agora, Konak YKM, Kemeraltı, Şiriyer Forbes gibi yerleri tercih edebilirsin.

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Devlet yurtları çok tercih edilmez. Dokuz Eylül Üniversitesi öğrenci yurdu hem çok rahat hem de çok güzeldir. Geçen yıl başlatılmış olan yeni ek bina ile okula 20 dakika olan mesafe kampüs içine taşınarak sıfıra indirilmiştir.

Üniversitenin bulunduğu semt olan Buca öğrenciyle birlikte gelişen bir yer olduğundan kolaylıkla bu semtte ev bulabilirsin. Tavsiyemiz gezerek ev bulman yönünde. Hem Buca’da hem de İkiçeşmelik çevresinde ikinci el eşyalar satan birçok yer bulabilirsin.

Kampüs Gezgini
8 yıl önce
Bir günlük küçük bir plan yapacak olursak; Fellini Cafe’de kahvaltını edip, Kemeraltı Kızlar Ağası Hanı’nda kahveni içer, yürüyerek sahil boyunca Alsancak’a geçip, akşam yemeğini de Alavara’da yiyebilirsin. Bunun dışında İzmir’de cafe sayısı oldukça fazladır bu yüzden farklı alternatifleri zaman içerisinde sen de oluşturabilirsin

Dans etmek istiyorsan Alsancak Gazi Kadınlar Sokak’ta her türlü eğlenceyi bulabilirsiniz. Hayır, dans değil sadece içkimi yudumlamak istiyorum diyorsan hemen yan sokakta Muzaffer İzgü’ye girebilirsiniz. O da olmadı fasıl isterim dersen Bostanlı veya İnciraltı güzel bir öneri olabilir.KAMPÜS HAYATI