Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Dünyada Grafik Tasarım Okumak İçin En İyi 7 Üniversite!

21616 kez okundu
04 mayıs 2015 pazartesi

Meşhur Business İnsider dergisinin yaptığı bir araştırma ve anket sonucuna göre, dünyada grafik tasarım okumak için en iyi üniversiteler belirlendi. Buna göre okulların çoğu ABD'de yer alıyor. Yine de Avrupa'dan da bir okul var. Gelin bakalım hangi üniversiteler bu konuda çok iyiymiş?

1
Pratt Institute

1887 yılında kurulmuş olan okul, New York'un Brooklyn bölgesinde bulunuyor.  Pratt için, "Sadece bir okul değil, öğrencilerin dünyada yapabilecekleri her şeyi onlara anlatan bir dosttur." yorumu yapılıyor.

2
Royal College of Art

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan okul, 1837 yılında kurulmuş. Bir dönemde toplam 517 öğrenci kapasitesi var. Dünyanın en eski tasarım üniversitesi olarak tanımlanıyor. Angus Hyland gibi tasarım dünyasının çok önemli isimlerini mezun etti.

3
Parsons The New School for Design

1896 yılında kurulan bu okul da ABD'nin New York eyaletinde bulunuyor. Ankete katılanların %76'sı, Parsons'u tasarım dünyasının en iyi okullarından biri olarak kabul etmiş.

4
Carnegie Mellon University School of Design

1905 yılında, ABD'nin Pittsburg şehrinde kurulan okul bir dönemde sadece 220 öğrenci kabul ediyor. Özellikle teknoloji ve tasarımı birleştiren eğitimleri ile meşhur.

5
University of Cincinnati

ABD'nin Ohio eyaletinde bulunan okul, 1819 yılında kurulmuş. 2.438 öğrenci kabul ediyor. Tasarım bölümü için, dünyanın en iyi eğitimlerinden birini verdiği söyleniyor.

6
Massachusetts Institute of Technology Media Lab

Teknoloji ve tasarım dünyasının en ünlü isimlerinden John Underkoffler'i de mezun etmiş olan okul, 1985 yılında kurulmuş. MIT için, tasarımın, teknoloji ile buluşmasına en iyi ev sahipliği yapan okul tanımlaması yapılıyor.

7
Rhode Island School of Design

Grafik tasarım için dünyanın bir numarası kabul ediliyor. Aynı zamanda AirBnb'nin üç kurucusundan ikisini mezun etmiş bir okul. ABD'de, Rhode Island bölgesinde bulunuyor.

Etiketler: