Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Dünyanın Konuştuğu Fenomen İkili İstanbulu Sallayacak

4979 kez okundu
02 haziran 2015 salı

Instagram’da “Follow Me” (Beni Takip Et) başlığıyla paylaştıkları fotoğraflarla sosyal medya fenomeni haline gelen Murad Osmann ve Natalia Zakharova evleniyor. Instagram’ın en meşhurları İstanbul’da düğün alışverişinde! Insagram’da fenomen olan ünlü aşıklar evlilik kararı aldıktan sonra İstanbul’a düğün alışverişi için geldiler.Murad Osmann ve Natalia Zakharova isimli çift sosyal medya büyük bir hayran kitlesine ulaştılar. Çift düğün öncesi romantik bir klip çektiler. İstanbul’da poz verdiler.Sosyal medya sitesi Instagram’da adeta fenomen olan ve Falow me ile pek çok takipçisi bulunan Murad Osmann ve Natalia Zakharova İstanbul’a geldi. Dünyanın her yerinde verdikleri aynı pozla sosyal medyada dillerde düşmeyen işte o ünlü çift İstanbul’da klip çekti.
Radikal’de şu ifadelere yer verildi:Karşımızda bir fotoğraf karesi. Karede bir kadın. Sırtı bize dönük. Eli arkaya uzanmış. O eli sımsıkı tutan bir başka el. Bir adama ait olduğunu belli. Ama adamı göremiyoruz. Birlikte bir yola çıkmışlar. Nereye gittikleri belli değil, zaten önemli de değil. Elleri birbirine kilitli olduğu sürece elbette... Aşkı göstermenin yolu sonsuz... Bu fotoğraf karesinin kahramanları Murad Osmann ve kız arkadaşı Natalia Zakharova dört yıla yakın süredir binlerce kilometre yol yapıp dünyanın birçok yerinde aynı pozu vererek Instagram’da fenomen oldular. Dağıstanlı fotoğrafçı ve video prodüktörü Murad ile Moskovalı bir gazeteci olan Natalia’nın Instagram hesabını, bugün dünyanın dört bir yanından 2 buçuk milyon kişi takip ediyor. Takipçilerin ’Follow Me’ (Beni Takip Et) adlı projeyle ilgili yorumu ise şu: "Murad aşkın fotoğrafını çekiyor." Her şey Murad’la Natalia’nın Barselona gezisi sırasında başlamış. Şehri sokak sokak gezerken Murad’ın sürekli fotoğraf çekmesinden sıkılan Natalia, erkek arkadaşının elinden tutunca işte o çok ünlü kare ortaya çıkmış. Çift o günden sonra dünyanın birçok ülkesini gezip kimi zaman etkileyici kimi zaman da çok eğlenceli fonların önünde aynı pozu verdiler. Hatta bu pozlarıyla birçok kez gazetelere ve TV haberlerine konu oldular. Geçen günlerde çiftin yolu bu kez İstanbul’a düştü. Ama bu kez fotoğraf çekmek için değil. Önümüzdeki günlerde Moskova Kızıl Meydan’da üç gün üç gece sürecek görkemli bir törenle evlenmeye hazırlanan çift, düğün öncesi İstanbul’a gelerek romantik bir klip çekti. Biz de bu vesileyle kendileriyle buluştuk. 

- Follow Me’nin ilk fotoğraf karesinin ortaya çıkış hikayesini bir de sizden dinleyebilir miyiz? 
Murad Osmann: 2011’in Ekim ayıydı. Barselona’yı turist olarak geziyorduk. Tibidabo dağlarından La Sagrada Familia katedraline şehrin her yerini dolaştık. Müthiş bir güzelliği vardı. Natalia adım adım her yeri gezmek, ben de her yeri fotoğraflamak istiyordum. Ama sonunda Natalia benim her şeyi fotoğraflamamdan sıkıldı, "Artık fotoğraf çekme" dedi ve arkasını döndü. O sırada ben de elini tutuyordum. Ve işte o meşhur poz ortaya çıktı ve fenomen oldu.

- Instagram’da ünlü oldunuz, artık sizi herkes tanıyor. Bu tanınırlık ilişkinizi nasıl etkiliyor? Olumlu ya da olumsuz tarafları neler? 
M.O: Olumsuz hiçbir yanı yok. İlişkimizi ikimiz yaşıyoruz. Ve herkes gibi yaşadığımız anları da fotoğraflayarak Instagram’da paylaşıyoruz. Dünyanın neresine gidersek gidelim, insanlar bizi tanıyor. Evet, bu bizi mutlu ediyor ama ilişkimizi etkileyen ya da yönlendiren bir şey değil. 

- Birbiriniz için neler söyleyebilirsiniz? 
M.O: Natalia benim için saflığın, güzelliğin, gerçekliğin ifadesi. Ona her baktığımda daha çok aşık oluyorum ve daha çok seviyorum. Kelimelerin anlamı hangi dilde olursa olsun yetersiz kalır. 
Natalia Zakharova: Murad benim için hayatın kendisi demek. Kendimi onun yanında güvende hissediyorum. 

DÜĞÜN KIZIL MEYDAN’DA 

- Şimdi Kızıl Meydan’da görkemli bir düğün yapacaksınız. Düğün töreninizi daha önce bu şekilde hayal etmiş miydiniz? 
M.O.: Hayallerimizin ötesinde bir duygu, bir aşk yaşıyoruz. Bu duyguyu evlilikle taçlandırmak kaçınılmazdı. 

- Düğün töreninde de ’Follow Me’ fotoğrafı çekecek misiniz? 
N. Z.: Birlikte paylaştığımız her an, her saniye bizim için unutulmaz. Evliliğimiz de unutulmaz olacak. Ogün çekeceğimiz fotoğraf da insanların mutluluğumuza tanık oldukları bir kare olacak.

- İstanbul’a romantik bir klip çekmek için geldiniz. Tercihiniz neden İstanbul oldu? 
M.O.: İstanbul din, dil, ırk ve kültürlerin doğduğu, geliştiği bir yer. Biz de bu atmosferi burada, tüm bu organizasyonu gerçekleştiren Gülsara’nın da yönlendirmesiyle yaşamak istedik. Gülsara’nın büyük emeği ve payı var. 

KLİP, MOSKOVA’DA GÖSTERİLECEK

Düğün organizasyonunun arkasındaki isim Azerbaycan’da moda ve sanat camiasının yakından tanıdığı Gülsara
. Çiftiçin bir de şarkı yapmış. Şarkıyı Ziynet Sali ile birlikte söylüyor. Bu aşk şarkısının klibi İstanbul’un en güzel yerlerinde Nihat Odabaşı tarafından çekildi. Klip, düğün sırasında Kızıl Meydan’da gösterilecek.

Kaynak Habergazete

Etiketler: Fenomen Follow Me