Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1955
Öğrenci Sayısı: 64365
Rektör: Prof. Dr. M.Cüneyt HOŞCOŞKUN

YORUMLAR

Kübra Tuluk
6 yıl önce
Kampüs içinde de güzel kafeler mevcut. Mesela Gıda cafe büyük kafelerden bir tanesi. Ben de Gıda Mühendisliği'nde olduğum için seviyorum açıkçası orayı :) onun dışında yanlış bilmiyorsam yeşil köşk isminde de bir kafe restaurant var . o da güzel. Eğlence için istediğiniz gece hayatı ise Küçük park bu konuda süper :) kafeler de var meyhane de pub da :) hem de öğrenci mekanları hepsi :)

Kübra Tuluk
6 yıl önce
Metro ile ulaşım çok kolay. Zaten metroda direk ege üniversitesi durağı var :) dolmuşla da kampüs girişine kadar ulaşmak mümkün, sonrası tabana kuvvet. Üniversitedeki olaylardan önce bornova metrodan kalkan 525 numaralı otobüsle kampüs içi çoğu yere ulaşmak mümkündü ancak şu anda o da kampüs girişinde bırakıyor malesef. Kampüs içi tabana kuvvet arkadaşlar :)

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Otogardan dolmuş veya otobüsle, havaalanından ise İzban ve metro aktarmalarıyla rahatlıkla Bornova’ya, kampüsün girişine ulaşabilirsin. Bornova Durağı kampüsün merkezine biraz uzak mesafede kaldığından tıp, bilgisayar mühendisliği ya da iktisat fakültesinde değilsen metronun kampüs durağında inmen daha iyi olur.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Okulun farklı noktalarında birçok fotokopi merkezi bulunur. Örnek vermek gerekirse; çarşı kısmında, Diş Hekimliği Fakültesi’nin karşısında ve Bornova metrosunun tam önünde ders notlarını bulup fotokopi çektirebileceğin yerler vardır, bu yüzden zorluk çekmezsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Ailesiyle yaşamayan ya da şehre yeni gelen öğrenciler için en ideali kampüsün içindeki yemekhanelerdir. Buralarda yemekler hem güzel hem de öğrenci kesesinin dostudur. Okulun çevresinde birçok cafe vardır buraları da tercih edebilirsin. Bornova Belediyesi Büyükpark Tesisleri’nde öğrencilere ücretsiz yemek hizmeti sunar.
Cumartesi Özkanlar pazarı kurulur, buradan hem yiyecek hem de giyecek ihtiyacını mümkün olan en ucuz şekilde halledebilirsin. BİM, Şok, A101 gibi ucuz marketler de kesene yardımcı olur. Kıyafet için Forum Bornova, Bornova, Alsancak Gül Sokağı ve çevresini tercih edebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Genel anlamda devlet yurtları pek tercih edilmiyor. Son düzenlemelerden sonra kampüsün içindeki yurt, kızların tercih ettiği bir yurt haline geldi. Maddi durumun uygunsa en güzel alternatif Öğrenci Köyü’nde kalmaktır. Bunun yanı sıra Sabancı, Yükseliş ve Yaşar Yurtları da tercih edilenler arasındadır.

Senenin hemen her dönemi, yol üstünde ya da ATM önlerinde birçok ev ilanı ya da ev arkadaşı ilanına rastlayıp, bu şekilde hızlıca ev bulabilirsin. Facebook’ta Ege Üniversitesi öğrencilerinin etkileşimde olduğu ev arkadaşı-ikinci el eşya grupları bulunmaktadır. Bu gruplara katılıp uygun bir şeyler mutlaka bulursun. İkinci el eşya için Varyant Semti’ndeki spotçular da iyi bir seçenektir.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kampüs içinde en çok tercih edilen Number 1 ve Şölen Cafe’dir. Kampüs dışında ise Küçükpark’ta birçok seçenek bulunur. Teras Cafe, Pulp Kitchen, Kalyan, Galata Çaycısı arkadaşlarınla birlikte güzel vakit geçirebileceğin yerlerdir.

Yine Küçükpark’ta Barlar Sokakı’nda birçok seçenek bulabilirsin. Kampana, Sherwood, Rockkas ve Tamirci’de arkadaşlarınla birlikte hoş vakit geçirebilirsin. Ayrıca konser ya da canlı müzik için Büyükpark’taki Ooze Venue de iyi bir seçenek.