Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Ege Üniversitesi 60. Yıl Ormanını Kurmaya Hazırlanıyor

3471 kez okundu
27 ocak 2016 çarşamba

Ege Üniversitesi; çevre bilinci ve çevre duyarlılığından yola çıkarak "Ege Cumhuriyet Ormanı"nın oluşturulması için harekete geçmiş, 2010 yılında başlatılan "50.000 Eğitim Fidanından 50.000 Orman Fidanına" sloganı ile Ege Orman Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen kampanya kapsamında hedefimiz aşılmış ve 55.000 fidanlık “Ege Cumhuriyet Ormanı” Urla-Ovacık mevkisinde oluşturulmuştur. Tüm mensuplarımıza duyarlılıklarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Böylesine büyük bir destekle başarıya ulaşan bu kampanyanın ardından şimdi de Üniversite, 60. Yılında 60.000 fidan hedefi ile “Ege Üniversitesi 60. Yıl Ormanı’nı oluşturmak için çalışmalara başlamıştır . Yine Ege Orman Vakfı ile imzalanan  işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen bu kampanyadan elde edilecek tüm bağışlar; öncelikle İzmir-Çeşme-Ildırı, Bergama Aşağı Şakran Örlenmiş Köyü ağaçlandırma sahasının ve Ege Üniversitesi’nin akademik birimlerinin bulunduğu ilçelerin (Bayındır, Bergama, Ödemiş gibi) ağaçlandırılmasında kullanılacaktır.

Bu defa hedef 60 bin fidan.

Nasıl Bağışta Bulunabilirsiniz?

Ege Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvurarak,

    Özel gün kutlamalarınız için,
    Çiçek ve çelenk gönderimleriniz için,
    Koru bağışı için fidan bağışında bulunabilirsiniz.

Özel gün kutlamalarınız için; (doğum, doğum günü, evlilik yıldönümü, geçmiş olsun ziyaretleri vb.) kişiye özel kutlama kartlarını, Ege Üniversitesi Rektörlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden temin edebilir, böylece hem bir fidan bağışında bulunmuş hem de sizin için önemli olan yakınlarınızın kendilerini daha özel hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Çiçek ve çelenk gönderimleriniz için; düğün, cenaze vb. nedenlerle İzmir merkezi için ve en az 50 TL’lik olmak üzere çiçek/çelenk gönderiminde bulunmak amacıyla Ege Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yada bağışın “Ege Üniversitesi 60. Yıl Ormanına dahil edilmek üzere” ifadesini mutlaka kullanmak koşulu ile Ege Orman Vakfı ile irtibata geçebilirsiniz.

Koru bağışı için; korular en az 1.000 fidandan oluşmaktadır. Önceki kampanyada da olduğu gibi akademik/idari birimlerden gelen bireysel/toplu bağışlar gruplandırılarak taleb olması halinde koru haline getirilmekte ve bu korulara ilgili birimin adı verilmektedir. Ayrıca bazı örneklerde görüldüğü üzere sevdiğiniz bir kişi için hatıra korusu da oluşturulması mümkündür.  (Örn: Mezuniyet Törenlerinde toplanan bağışlar ile o yıla ait kurum korosu, o
yıla ait mezunlar korosu oluşturulabilir.)

Bağış Miktarları:
Öğrenci 4 TL
Öğrenci harici 5 TL

Bağışlarınız için:
Ege Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Tel: 311 21 03 - 342 59 72
E-Posta: halkilis@mail.ege.edu.tr
Web: www.halkilis.ege.edu.tr

Ege Orman Vakfı
Tel:  464 51 60 - 463 80 80   
E-Posta: egeorman@egeorman.org.tr 
Web: www.egeorman.org.tr