Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Ek Yerleştirme Burs Başvuruları Başladı!

6280 kez okundu
21 ağustos 2015 cuma

Ek yerleştirme dönemi yaklaştıkça vakıf üniversiteleri de ek yerleştirmeden alım yapma yarışına girdi. Bu yarışı önde götürmek isteyen üniversiteler de ek yerleştirme burslarını bir bir açıklıyor. Aşağıda sadece birkaç üniversitenin ek yerleştirme fırsatları yer almaktadır. Diğer vakıf üniversitelerinin internet sitelerini de ziyaret ederek ek yerleştirmeden yüzde kaç oranında ve kadar burs sağladıklarını öğrenebilirsiniz.

Haliç Üniversitesi

2015 ÖSYS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlara ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirmeler yapılıyor. Haliç Üniversitesi, üniversiteli olma şansını halen elinde bulunduran adayları bu dönemde ek burs fırsatı ile desteklemeye devam ediyor.

“Hayata Hazırlayan Üniversite” sloganıyla girişimci gençler yetiştirmeyi hedefleyen Haliç Üniversitesi, Erasmus programı ile öğrencilerine uluslararası alanda deneyim kazandırırken, staj programı için Harvard Üniversitesi ile görüşmeler yapıyor ve Harvard’a öğrenci göndermeye hazırlanıyor.

Diğer taraftan Haliç Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu mezunu olup lisans programını tamamlamak isteyen öğrenciler yüzde 50 burs imkânından yararlanabiliyor.

İpek Üniversitesi

LYS yerleştirmesinde %96,5 doluluk oranına ulaşan İpek Üniversitesi, ek yerleştirmeyle gelecek öğrencileri bekliyor.

Detaylar: http://www.burshaberleri.com/ipek-universitesi-burslari

Üsküdar Üniversitesi

Hayat Tercihtir Fırsatları % 85’e kadar BURS imkânları

İlk tercihten yerleşenlere özel % 50 ve tüm öğrencilere ilave % 10 burs olanakları. (Bursların detay ve şartları için aday.uskudar.edu.tr)

(İlk tercih bursu ilave % 10 bursu ile birleştirilmez)

Medipol Üniversitesi

EK YERLEŞTİRME İLE GELEN BURS İMKÂNI

2014 LYS sonuçlarına göre merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. Yerleştirme işlemleri sonucunda boş kalan fakülte, bölüm ve programlara ek yerleştirme ile  (2. tercih dönemi) öğrenci alımı yapılacaktır.

2014 – 2015 akademik yılı ek yerleştirme başvuruları 18 – 25 Eylül 2014 tarihleri arasında ÖSYM’ye yapılacaktır.

Medipol Üniversitesi’nde ayrıcalıklı eğitim; Ortez-protez eğitiminde Türkiye’de bir ilk ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

2014 LYS sonucuna göre tüm lisans programlarının  % 25 Burslu kontenjanını 1.sırada tercih ederek yerleşen adaylara kendilerine % 25 bursluluk oranında tahakkuk edecek öğrenim ücretinden ayrıca % 25 indirim yapılacaktır.

Okan Üniversitesi

Ek Yerleştirme’de 1. tercihe yüzde 50 burs!
Ek Yerleştirme Dönemi’nde üniversitemize yerleşecek öğrencilere farklı burs olanakları sunuyoruz. Adaylar, detaylı bilgiye 444 OKAN (6526) numaralı Çağrı Merkezi’nden ulaşabilirler.
Tercih Bursları
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin (Psikoloji Bölümü hariç), İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nin, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin, Eğitim Fakültesi’nin (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü hariç), Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun (Pilotaj Bölümü hariç) bölümlerinde ve Meslek Yüksekokulu’nun (Uzaktan Eğitim Programları hariç) tüm programlarında,
Tam ücretli kontenjanlarda,
1. tercihinden yerleşenlere % 50, 
2. tercihinden yerleşenlere % 40,
3. tercihinden yerleşenlere % 30 tercih indirimi yapılır.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tüm programlarına, Psikoloji Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’nun tüm bölümlerinin tam ücretli kontenjanlarına, 1. 2. ve 3. tercihinden yerleşenlere %25 indirim yapılır. Hukuk Fakültesi tam ücretli kontenjanlarına yerleşen öğrenciler için; 1. 2. 3. tercihinden yerleşen öğrencilere % 25 tercih indirimi ve 2015 – 2016 yılı ÖSYS başarı puan sıralamasında ilk 120.000 içinde yer alan öğrencilere 1. 2. ve 3. tercihlerinden yerleşmeleri şartıyla % 25 tercih indirimine ek olarak % 10 indirim yapılır. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Pilotaj Bölümü’nün tam ücretli kontenjanlarına, tercihinden yerleşenlere % 10 indirim yapılır.

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs Başvuru