Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

En Hızlı Festival

4682 kez okundu
28 mayıs 2015 perşembe

Antalya'da Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Jet Festivali'nde 26 pilotun jet model uçaklarla yaptığı gösteri, heyecanlı anlar yaşattı
Türk Hava Kurumu (THK) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Jet Festivali, Karain- Antalya Havacılık Eğitim Merkezi'nde yapıldı. Türkiye, İsviçre, İngiltere ve Almanya'dan 26 pilotun jet model uçaklarıyla katıldığı festivalde saatte 300 kilometre hıza ulaşabilen uçakların gösterisine izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. Gerçek uçaklardan tek farkı boyutları olan uçakların gösterisi heyecanlandırdı. 

MÜTHİŞ GÖSTERİLER 
Festivalde mikrolight, paraglider, mosquito, paraşüt, wingsuit atlayışları, gyrocopter gösterisi de yapıldı. 8 Türk pilotun yer aldığı etkinlikte TEI-Tusaş Motor Sanayi tarafından üretilen jet motorun, İsviçreli engelli pilot Hans Mesmmer ve 11 yaşındaki oğlu Luke ile uçağını havalandıran İngiliz Steven Bishop'un gösterisi dikkati çekti. 

HAVACILIK SEVDİRİLİYOR
THK'nın sadece kurban derisi toplamakla gündeme gelen bir kuruluş haline dönüştüğüne dikkati çeken THK Başkanı Vacit Öktem, "Ülkemizin dört bir yanında gençlerimizi havacı olarak yetiştiriyoruz. Bunu daha da geliştireceğiz. Halkımıza kendimizi sevdirmeye, eski itibarı tekrar kazanmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı. 

Kaynak Sabah

Etiketler: Festival Antalya