Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Facebook, canlı maç takibi için Sport Stadium yeniliğini tanıttı

5379 kez okundu
22 ocak 2016 cuma


Teknoloji devi Facebook, mobilde yeni bir alana daha el attı: Facebook Sports Stadium. Bu servis ile kullanıcılar canlı maç takibi yapılabilecekler.

Cep telefonu ve tabletlerin televizyon yanında ikinci ekran olarak aktif şekilde kullanıldığını tespit eden Facebook, 650 milyondan fazla spor hayranına ulaştığını paylaşarak bu adımın ne derece mantıklı olduğunu belirtiyor.

Kullanıcılar Facebook Sport Stadium’da bir maçın skorunu, önemli gelişmelerini metin bazlı olarak takip edebiliyor. Ayrıca arkadaşlarının maç ile ilgili paylaşımlarını görebiliyor ve uzmanlardan, takımlardan veya habercilerden gelen bilgilere aynı noktadan erişebiliyor.

Facebook Sport Stadium, kullanıcıların canlı maç takibi için önem taşıması kadar takımların ve markaların da taraftarlara ulaşması konusunda da önem taşıyor. Facebook, Amerikan futbol ligiyle açılışı yapmış durumda ve önümüzdeki dönemde diğer spor türlerine ve diğer ülkelere açılacak. Şu anda iPhone destekli yeniliğin diğer platformlardan erişimi de önümüzdeki haftalarda başlayacak. Bu yeniliğin canlı maç takibi konusunda hizmet veren siteleri ne kadar etkileyeceği ise işin diğer bir boyutu.