Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Facebook Hakkında Şimdiye Kadar Hiç Duymadığınız 9 Gerçek! Ama Gerçekten de Gerçek!

2920 kez okundu
08 mayıs 2015 cuma

Facebook, milyonlarca abonesi ile en büyük sosyal ağ olma özelliğini korumaya devam ediyor. Peki Facebook hakkında neler biliyoruz? Sizlere çok eğlenceli bir liste hazırladık.

1

Facebook'ta en çok beğeni almış sayfanın bir oyun olduğunu biliyor muydunuz?

Texas Hold'em Poker oyunu sayfasının 45 milyon'dan fazla bulunuyor!

2

Facebook ilk kurulduğunda, ana sayfasının sol üstünde hafif bulanık bir erkek figürü logosu vardı.

Bu logo aslında Al Pacino'nun yüzünü gösteriyordu.

3

Geçtiğimiz yıllarda Facebook’ta çok ilginç bir yasak uygulandı.

“The Leaky B@@b” adında emziren annelerle iletişime geçilip sorular sorulabilen bir grup, sosyal ağdan tamamen yasaklandı. Site yönetimi, bu gruba, oylamaya açık şekilde emziren annelerin fotoğraflarını yayınladığı ve sözleşme kurallarına uymadığı için dava açtı.

4

Facebook, hackerların da gözdesi konumunda bir site. İstatistiklere göre her gün ama her gün yaklaşık 600 bin adet hackleme atağı gerçekleşiyor. Tabii hiçbiri işe yaramasa da...

5

Facebook, eğer kullanıcı olarak çıkış yapmış dahi olsanız, cookie izinleri sayesinde sizin hangi siteleri gezdiğinizin çoğunu kaydediyor. Bu size, ilgili olduğunuz sitelerle eşleştirilen ürün veya hizmet reklamları göstermek için yapılıyor.

6

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in, yeşil ve kırmızı renkleri görmekte zorlandığı bir rahatsızlığı var. Bu yüzden de en başından beri her zaman mavi renk odaklı bir site oldu.

7

Facebook'ta halen aktif olan 30 milyondan fazla ölmüş insanın profili bulunuyor. Site yönetimi, prensip olarak bu hesapları silmiyor ve yakınlarının ziyaretine açık tutuyor.

8

 

İsteseniz de istemeseniz de Mark Zuckerberg'i bloklamanın bir yolu yok. Yapamazsınız.

9

Her ne kadar Facebook'a üye olan her üye başına yılda 5.8 Dolar kazansalar da, şirketin en büyük ortağı ve kurucusu Mark Zuckerberg, 2013 yılında tam 1 milyar Dolar bağış yapmış bir insan. Bu da onu yaşayan en büyük bağışçı haline getirmiş.

Etiketler: