Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

FSM'nin Tüm Öğrencileri Burslu

5083 kez okundu
08 temmuz 2015 çarşamba

2 kategoride toplam 7 farklı burs veren Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'ndeki öğrencilerin tamamı belli oranlarda burslu okuyor
FATİH Sultan Mehmet Üniversitesi'ndeki öğrencilerin tamamı burslu okuyor. 2010 yılında FSM'de tüm ögrencilere çesitli oranlarda burs imkânı tanınıyor. FSM, "Öğrenim" ve "Başarı" olmak üzere 2 kategoride toplam 7 farklı burs veriyor. Ista FSM'nin burs imkânları: 

ÖĞRENİM BURSLARI: 
ÖSYM puanına göre kendi alanında (Dil Puanı Hariç), Türkiye genelinde ilk 1000 içinde yer alanlara yüzde 100 
Orta öğretimde okul birincisi olup kendi alanında (Dil Puanı Hariç) en yüksek ÖSYM puanlı 2 ögrencilere yüzde 100 
Şehit çocuklarına yüzde 100 
Gazi çocuklarına yüzde 50 

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE SAĞLANAN BURSLAR: 
ÖSYS
yerleştirme puanına göre ilk 100 içerisinde olanlara her yıl 8 ay boyunca aylık 1.500 TL 
ÖSYS yerleştirme puanına göre ilk 101-1000 içerisinde olanlara her yıl 8 ay boyunca aylık 1000 TL 
FSM'nin "bilim tarihi" bölümünü kazanan ve gerekli şartları taşıyan ögrencilere Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları vakfı tarafından öğrenimleri boyunca her yıl 8 ay süreyle 1.000 TL üniversite bursu 

9 YURTDIŞI ÜNİVERSİTEYLE ANLAŞMA 
FSM'nin Erasmus, Farabi Değişim Programları çerçevesinde 7 ülkede toplam 9 üniversite ile anlaşması bulunuyor. Çift anadal/yandal bütün lisans programlarını kapsıyor. FSM Vakıf Üniversitesi'nde edebiyat fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, mühendislik-mimarlık fakültesi ve hukuk fakültesin 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık, İslami ilimler fakültesinde ise 1 yıl zorunlu Arapça hazırlık eğitimi veriliyor.

İSTANBUL'U KUŞATAN YERLEŞKELER 
FSM, Küçükçamlıca, Topkapı, Haliç, Fatih, Kandilli ve Valide-i Atik Külliyesi olmak üzere 6 yerleşkeden oluşuyor. Tarihi mekânlardan oluşan yerleşkelerinin şehir merkezinde bulunması sebebiyle ulaşım oldukça kolay sağlanıyor. Üniversite, ileriki yıllarda da yeni tarihi değere sahip ve su anda restorasyonu devam eden Valide-i Atik Külliyesi'nin tamamını (Eski Toptaşı Cezaevi) yerleşke yapacak. Bu yıl Külliye'nin Darüşşifa bölümünde eğitim öğretim başladı. 

Kaynak Sabah

Etiketler: Burs Fsm