Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1992
Öğrenci Sayısı: 2500
Rektör: Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak

YORUMLAR

Özge Yeşiltaş
7 yıl önce
Okulda spor alanı yok. Kulüp etkinlikleri ve bu etkinlikler sonrasındaki 'after party' katılabilirsiniz. Ön tarafta zaman arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Özge Yeşiltaş
7 yıl önce
Okulda iki tane kantin,2 tane de yemekhane var. Yemekhane de bol çeşit, lezzetli ve ucuz yemekler yiyebilirsiniz. Yemekten sonrada sahilde bir çay içip dersinize geçebilirsiniz veya arka kantindeki Aydın abinin yanına gidip keyifli sohbetler yapabilirsiniz. Ortaköy'e gidip bir kumpir mi yesek? Birçok kişi bunu demiştir öyle değil mi? En azından ben diyordum:) Ortaköy'de bulunmasından ötürü Ortaköyde'ki kafe ve restoranlara oldukça yakın mesafade. Ortaköy de bulunun kahvaltıcılar sokağına girdiğinizde en sonda kuymak sevenler için çok güzel kuymak yapan amcamız var onunla tanışabilirsiniz. Tercih sizin :)

Özge Yeşiltaş
7 yıl önce
Okulun yurdu bulunmuyor. Ama okula 10 dakika yürüme mesafesinde belediye yurdu bulunmakta. Okulun çevresinde de özel yurtlar ve öğrenci evleri bulabilirsiniz.

Özge Yeşiltaş
7 yıl önce
Galatasaray Üniversitesi Ortaköy'de, Kabataş Erkek Lisesi ve Çırağan Sarayının hemen ortasında bulunuyor. Anadolu yakasında ikamet eden arkadaşlar sabah derslerine gelirken güzel bir boğaz turu havasında vapurla Beşiktaş'a gelebilirler. Metrobüsü tercih eden arkadaşlar da Zincilikuyunda inip Beşiktaş otobüsüne binebilirler. Ordan da dilerlerse 15 dakika yürüyerek okula gelirler ya da Bahçeşehir Üniversitesi durağında Ortaköy'den geçen otobüslerden birine binerek 5 dakika da okula gelebilirler. Mecidiyeköy den ve Şişli den de DT1 ile direk okula gelebilirsiniz. Okul merkezi bir yerde olduğu için her yere rahatlıkla ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Özge Yeşiltaş
7 yıl önce
Üniversitede hazırlık sınıfına başladığınız gün ders not arayışına başlıyorsunuz. O dakika arka taraftaki binanın, hukuk ve matematik bölümün altındaki fotokopici Haydar abi ve Hakan abiyle tanışacaksınız. Okulda sınavlardan bunalacağınız günlerde, sınıfta arkadaşlarınızdan not alamadığınızda aman ne yapıcım şimdi diye telaşa kapıldığınızda bu abilerimiz imdadına yetişecek :) Çok neşeli ve muhabbetleri hoş abiler:) Ders notlarını sadece bu fotokopiden temin edebiliyoruz. Hocalar çoğunlukla notları okulun fotokopisine bırakıyorlar. Okulun konumu gereği çevremizde fotokopi yerleri yok. Dileyenler Beşiktaş'a geçerek fotokopi çektirebilirler.

Özge Yeşiltaş
7 yıl önce
Galatasaray Üniversitesi geniş yelpazeli akademik kadroya sahip. Birbirinden değerli hocalarımızı bünyesinde barındırıyor. Hangi bölümde olursan ol hocalarla kolayca iletişime geçebilirsin yeter ki hocaların uzmanlık alanlarına merakın olsun :) Hocalar ellerinden geldiğince öğrencilere yardımcı oluyorlar. Kendi alanları dışında bir durum söz konusu olduğunda da o konuda uzman başka kişilerle irtibata geçmene olanak sağlıyorlar. Klasik eğitim sistemindeki gibi aman hoca bana takar mı, aman şöyle yapmasam mı, düşüncem hocaya zıt en iyisi ben söylemeyeyim gibi soruların aklınızı meşgul etmeyin. Çünkü GSÜ'de hocalar bütün görüşlere açıklar. Eğer bir gün yolunuz Galatasaray Üniversitesine düşerse, sahilde hocalarla öğrencilerin güzel muhabbetlerine, keyifli sohbetlerine tanık olabilirsiniz:)