Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Gazi Üniversitesi Bursları

8780 kez okundu
25 ağustos 2015 salı

KYK Bursları

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından her yıl üniversitemize ayrılan karşılıksız burs kontenjanı fakülte ve yüksek okulların kayıtlı öğrenci sayıları göz önüne alınarak belirlenir. Belirlenen sayı doğrultusunda duyuru yapılır. Başvurular internet üzerinden alınır, hak kazanan öğrencilerin işlemleri Öğrenci Danışma Merkezinde yapılır.

TEV Bursları

Türk Eğitim Vakfı tarafından verilen kontenjan doğrultusunda Öğrenci Danışma Merkezi’nin internet sayfasından başvurular alınır,değerlendirilir olası öğrenciler mülakata çağrılarak asil ve yedek bursiyerler belirlenir işlemleri Öğrenci Danışma Merkezinde yapılır.

Özel Burslar

Vakıflar, yardımseverler, gerçek ve tüzel kişilerin yapacakları bağışlardan sağlanan kaynaklar, her yıl maddi desteğe ihtiyacı olup gerekli başarı düzeyini sağlayan/sürdüren Üniversite öğrencilerine tahsis edilir. Başvurular internet üzerinden alınır, hak kazanan öğrencilerin işlemleri Öğrenci Danışma Merkezinde yapılır.

Yemek Bursu

İhtiyacı olan öğrencilere, günde bir öğün ücretsiz yemek bursu imkânı sağlanır. Her eğitim öğretim yılı başında öğrencilere verilecek olan yemek bursu sayısı yönetim kurulu kararıyla belirlenir.Belirlenen sayı doğrultusunda duyuru yapılır.Belirlenen öğrencilerin ücretsiz yemek bursunun akıllı yemek kartlarına tanımlanma işlemi merkez tarafından bir akademik yıl için yapılır.

Yurt Bursu

Burs talebi olan öğrencilerin, her eğitim ve öğretim dönemi başında ders kayıtlarından önce, Gazi Üniversitesi Öğrenci Danışma Merkezi İnternet sayfasında ilan edilen Sosyal Durum Belirleme ve Burs Başvuru Formunu doldurmaları zorunludur.

Burs Bilgi Sistemiyle belirlenen öğrenci listeleri ÖDM Yönetim Kurulunda görüşülerek karara bağlanır.

Burs Başvuruları için: odm.gazi.edu.tr

Gazi Üniversitesi Öğrenci Danışma Merkezi İletişim Bilgileri

T.C Gazi Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı Öğrenci Danışma Merkezi
06500 Teknikokullar ANKARA

Telefon : (312) 202 89 83 – (312) 202 89 84
Çağrı Merkezi: 444 9 487 (444 9 GÜR)
Fax : (312) 212 02 84
E-mail :odm@gazi.edu.tr
Web : http://odm.gazi.edu.tr/

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs Üniversite