Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Genç-Des Destekleri

6978 kez okundu
11 ocak 2016 pazartesi

Gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla oluşturulan Genç- Des projesi sanattan spora, müzikten el işçiliğine kadar birçok alanda gençlere imkanlar sağlayacak. Peki bu projede maddi destek ne kadar olacak nasıl alınacak?

GençDES projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı üzerinden yürütülecek. GençDES ile gençlerin orta öğretimden yüksek öğretime geçişte hayat planlaması ile kısa film, ilk film, dergi, sportif faaliyetlerine karşılıksız destek sağlanacak. Gençlerin kültür, sana ve spor projelerine destek sağlanmış olacak.

2015 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı 1. Çağrı Dönemi kapsamında, Bakanlığa sunulan projeler arasından desteklenecek projeler belirlenmiştir. Projenizin durumunu, daha önce Koordinatörlere gönderilen referans numarası ile sorgulayabilirsiniz. 
Genç-Des Nedir? Genç-Des Nasıl Destek Alınır?

2015 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı 1. Çağrı Dönemi  Sonuçları İçin Tıklayınız

Gençdes projesiyle gençlerin sanattan spora kadar her alanda yeteneklerini değerlendirmeyi vaat ediyor. Edebiyattan spora, müzikten el işçiliğine kadar bir alanda yeteneği olan gençler bu projeyle hayallerine kavuşuyor.

GENÇDES PROJESİ GİZLİ YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKARACAK

Gençdes (Gençleri destekleme projesi) başta okullar olmak üzere belediyeler ve kültür merkezlerinde uygulanacak. Öğrenciler bağlı oldukları okullardan yada belediyelerden başvurarak istedikleri alanlara kayıt yaptırabilecek. Aday, kayıtlı olduğu alanla ilgili olarak eğitim alıp kendisinde olan yeteneği pekiştirmiş olacak. Başarılı olan kişilere sertifika ve iş imkanı da sunulacak.

Sanat ve spor alanında yeteneği olan gençler, yurt içinde ve uluslararası alanda düzenlenen etkinlik ve yarışmalara da katılarak ülkemizi temsil etme fırsatı bulacak. Bu projeyle gizli yetenekler ortaya çıkarılmış olacak.
Genç-Des Nedir? Genç-Des Nasıl Destek Alınır?

İNTERNET HER YERDE VE ÜCRETSİZ OLACAK

Ayrıca teknoloji çağının en büyük ihtiyacı olan internet gençlerin de ilgisini çeken bir alan oldu. Artık hayatımızın her alanında olan internete gençler okulda, işte veya gittiği herhangi bir yerde rahatça ve ücretsiz olarak internete ulaşabilecek. Bununla ilgili olarak Ak Parti "Gençlerimize sınırsız internet imkanı vereceğiz" diyor.

Gençlere sınırsız ve ücretsiz internet imkanı sağlanacak, iş kurmak isteyen gençlere proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek olunacak.

Başbakan Davutoğlu, "Cebine 50 bin lira koyacağız, 'madem projende iddialısın bunu hayata geçir' diyeceğiz. Kendi işini kurmak veya geliştirmek isteyen gençlerimize 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz. 50 bin lirayı aldı cebine koydu. Bu yetmezse 100 bin lira da faizsiz kredi alacak" diye konuştu.

Yeni iş kuran gençlere 3 yıl boyunca gelir vergisi muhafiyeti sağlayacaklarını anlatan Davutoğlu, "İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Bu çift yönlü bir destektir. Aynı zamanda işveren destektir. İşveren genç istihdam ettiği zaman 1 yıl maaşı devlet tarafından karşılanacak" dedi.

Kaynak: Haberport

Etiketler: Gençdes