Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Global Talent İle Kolombiya'da Staj

5232 kez okundu
07 temmuz 2015 salı

Staj yaparken dünyayı da keşfetmenin mümkün olduğunu söylesek? Eğer gözleriniz ışıl ışıl parladıysa işte bu fırsat tam size göre. Hem mesleğiniz için tecrübe edinin, CV’nizi doldurun hem de liderlik ruhunuzu dışa vurabileceğiniz tecrübenizi yurtdışında edinme fırsatı bulun.

1) Neden Kolombiya’da Staj Yapayım Anlatsana Biraz
Biz size sadece staj değil, biz size liderlik tecrübesi vaat ediyoruz! Eğer eğitim alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız Kolombiya biçilmiş kaftan. Kendinizi tamamen eğitimine adayabileceğiz bir ortam var çünkü hedefleri yurtdışından daha fazla eğitmen getirerek Kolombiya’nın eğitim sorunu çözmek ve çocukların/gençlerin hayatında olumlu etkiler bırakmak. İçinizdeki liderlik ruhunu ortaya çıkarak hayata dair sorunlara farklı yönlerden yaklaşarak elinizden geldiği kadar çözüm bulmaya çalışacaksınız. Latin Amerika’nın en iyi eğitim stajı imkanlarını tanıdıkları için de kendini keşfetmek ve geliştirmek için büyük bir fırsat.

2) Hem Eğitmenlik Hem Eğlence
En büyük salsa, tiyatro festivalleri bu ülkede yapılıyor. Rio’dan sonra Dünya’nın en büyük karnavalı da bu ülkede düzenleniyor desek. Bu renkli ülkede size bambaşka bir kültüre sahip bir o kadar renkli insanlarla tanışmanız olası. Aynı anda Pasifik Okyanusu ve Karayiplere kıyısı olan tek ülke hem öğrenmek, hem öğretmek hem de eğlenmek için birebir. Sonuçta ne kadar farklı deneyim edinirseniz o kadar ilerleme kaydedersiniz.

3) Doğal Güzellikler
Stajınızın yanında kendinizle baş başa kalıp tecrübenizi sorgulayabilmeye de zamanınız olacak. Eğer doğa aşığı bir insansanız dünyanın biyoçeşitlilik açısından en zengin ülkelerinden biri olan Kolombiya size cennetten bir köşe gibi gelecektir. Belki sevimli öğrencileriniz ile doğayı keşfe çıkabilirsiniz.

4) ¡hola Demek Artık Çok Kolay
Gitmişken İspanyolcanızı geliştirmek ya da bilmiyorsanız öğrenmek için müthiş bir fırsat. Kendinizin ve yapabileceklerinizin farkına vararak tek tük İspanyolcanızla öğrencilerinizle anadillerinde de iletişime geçip onlara bir şey öğrettiğinizde yaşadığınız mutluluk tarif edilemez olacaktır. Sınırları ortadan kaldırıp tek bir amaç için çalışmanın gururunu da unutmamak gerek.

5) Denizaşırı Arkadaşlıklar
Doğal olarak orada bir başına olmayacaksın senin gibi aynı amaç için gelen iş arkadaşlarınla birlikte edindiğin tecrübeler ve mutlu anılar yıllar geçse bile aklına geldiğinde tebessüm etmeni sağlayacak. Nereli olduğunuzun ya da hangi dili konuştuğunuzun önemi olmadan mutlu anılar biriktirmek, insanın içini tarif edilemez duygularla dolduruyor.
Aslında sadece Kolombiya’yı ele aldığımız bu yazıdan ziyade seni bir adım daha liderliğe yakınlaştıracak bu muhteşem tecrübe sadece mesleki hayatında değil günlük hayatında da bir çok iz bırakacak. Yapabileceklerinin ötesine geçtiğinde kendinden daha emin ve kendinin daha farkında olacaksın. Farklı kültürlerle birlikte tek olmayı öğrenmenin verdiği o hissi ancak yaşayarak anlayabilirsiniz.

Kaynak Aiesec

 

 

 

 

 

 

Etiketler: Staj Kolombiya