Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Gökyüzünde Süzülen En Güzel Görsel Tasarıma Sahip 9 Uçak!

6448 kez okundu
27 aralık 2015 pazar

Uçakların üzerindeki logolar veya renkler ilginizi çeker mi?

Bizim çekiyor ve sizlere bugün dünya üzerinde üretilmiş en güzel tasarımları bünyesinde taşıyan uçakları listelemek istedik!

1
Yeni Zelanda Havayolları

Hobbit'lerin Shire'ı Yeni Zelanda'dan çekilmişken ve hemen hemen tüm oyuncular Avusturalya kökenli olunca, Yeni Zelanda Havayolları bu fırsatı kaçırmamış ve gökyüzünde süzülen muazzam bir tasarım yapmış!

2
Malta Havayolları

Malta Havayollarına ait bu tasarım, ülkenin bayrağının çok şık bir şekilde uçak üzerinde resmedildiği enden uçaklardan biri olarak kabul ediliyor. Özellikle kuyruk alanının kullanımı çok başarılı.

3
Gulf Air

Körfez Havayolları'nın bu uçağı, çok da sık rastladığımız bronz / altın tonlarında tasarlanmış. Biraz fazla şatafatlı dursa da, yine de şık bir tasarım.

4
Kulula Havayolları

Güney Afrikalı bu firmanın uçak tasarımı gerçekten insanı neşelendirmeye yetiyor. Komik bir yeşilin kullanıldığı tasarımda, bulunan hemen her boşluk da tekstler ile bezenmiş.

 

5
All Nippon Havayolları

Konu Japonlara gelince, anime sanatından asla vazgeçmiyorlar.

All Nippon Havayolları da uçaklarını bu tarz renklendirmeyi seçmiş!

6
Yeni Zelanda Havayolları

Yüzüklerin Efendisi için oldukları kadar, rugby sporu için de çılgına dönen Yeni Zelandalılar, bu özel tasarımı o spora adamışlar!

7
SouthWest Airlines

ABD'nin Southwest Airlines firması ile işbirliğine giden Sports Illustrated dergisi, dünyalar güzeli Bar Rafaeli'yi göklerde süzülmesi için uçağa kopyalamış! Bizce çok da güzel olmuş!

8
Continental Havayolları

Yarı Alman yarı Amerikalı pop-art sanatçısı Peter Max'in tasarladığı bu tasarım da listeye girmeyi hak ediyor. 1999 yılında üretilen bu uçak o dönem için büyük sükse yapmıştı.

9
Air France

Fransızların Concorde türü bu uçağı 1996 yılında tamamen Pepsi sponsorluğunda uçmuştu ve ortaya böyle ilginç bir tasarım peydah olmuştu!

Etiketler: