Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Güneş Enerjisiyle Mobil Cihazları Şarj Eden Cihaz

3395 kez okundu
16 aralık 2015 çarşamba

Akıllı telefonlar için geliştirilen şarj çözümlerine yeni birisi daha ekleniyor. Kickstarter üzerinden başlatılan ve kısa zamanda yeterli fon desteği toplayan infinityPV HeLi-on isimli cihaz dünyanın en kompakt güneş enerjisiyle çalışan şarj cihazı olma özelliğini taşıyor. Esnek bir yapıya sahip olan ve kolayca kıvrılarak kabının içine girebilen şarj cihazı, güneş enerjisinden güç alıyor.

Kolayca cebe sığabilen cihaz, bünyesinde barındırdığı USB sayesinde akıllı telefonlar haricinde el fenerleri, taşınabilir oyun konsolları ve walkie-talkie’leri de şarj edebiliyor. Güneş enerjisi sayesinde akıllı telefonları 2-3 saat arasında şarj edebilen cihazın içindeki pilin şarj olma süresi de aynı.


105 gram ağırlığındaki ve 11,3 x 3,6 x 2,8 cm boyut ölçülerindeki infinityPV HeLi-on, güneş enerjisi haricinde USB üzerinden de şarj olabiliyor.

Güneş panelleri koruyucu bir folyo ile korunan cihazdaki kullanılan pilin kapasitesi ise 2.600 mAh. Temmuz ayında piyasada olacak şarj cihazı için 92 euro bağışta bulunarak sahip olabilirsiniz.

Kaynak

Etiketler: Güneş Mobil Uygulama