Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1957
Öğrenci Sayısı: 16500
Rektör: Prof. Dr. A. Haluk ÖZEN

YORUMLAR

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kampüsümüze 230 ve 231 numaralı EGO otobüsleriyle gidebilirsin. Aynı güzergâhı kullanan özel halk otobüsleri de bulunur. Kampüse ulaşım biraz sıkıntılı olduğu için yolda otostop çeken öğrenciler görmen de mümkündür

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Her fakültenin kendi fotokopi odaları bulunur, buralardan hem fotokopi çektirebilir hem de ders notlarını alabilirsin. Bunun yanı sıra BAM ve meydanda bulunan Kukla Kırtasiye’den de notlarını temin edebilirsin

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Okulda öğrenci kesesinin dostu olan 3 farklı yemekhanelerden birinde yemek yiyebilirsin. Bunların dışında BAM ve City’de restoran ve cafeler bulunur. Edebiyat Fakültesi’nin önünde Nacho, Yabacı Diller Yüksekokulu’nun yanında Piramit Cafe çok tercih edilen yerler arasındadır.
Kampüs için, BAM’da bulunan Şok Market ve Akgül Shop’tan alışveriş yapılır. Bunun dışında City’de ihtiyaçlarımızı temin edebileceğimiz birçok dükkân bulunur. Kampüse en yakın alışveriş merkezleri ise; Gordion, Cepa ve Kentpark’tır.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Odalar 4 kişilik, kız ve erkek yurdu olmak üzere iki devlet yurdu vardır. Yurtta kalmak istiyorsan kampüs içindeki yurdu tercih etmen daha doğru olacaktır. Daha rahat etmek istersen öğrenci evinde veya özel yurtta kalabilirsin.
Beytepe Kampüsü için en uygun yerler Eryaman ve Kurtuluş’tur. Ankara’nın bu güzide iki yeri hem ucuz hem de kampüse ulaşım rahat olması sebebiyle öğrencilerin gözdesidir. İkinci el eşya için Ankara’nın merkezi Samanpazarı’dır. Ayrıca sosyal medyada da ikinci el eşya sayfalarını takip edebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Kampüs içerisinde birçok cafe bulunmaktadır. Bunların içerisinde en çok tercih edilenler arasında Halux ve Yelken yer alır. Bunun dışında BAM’da Caribou Coffee, Bolonez ve hemen her kampüsün vazgeçilmezi Starbucks gidilesi cafelerdir.

Kampüste kalmak istersen Halux’ta belirli günler canlı müzik vardır, arkadaşlarınla birlikte güzel vakit geçirebilirsin. Kampüs dışında ise; Tunalı-Bestekâr Sokak, Bahçeli-7, Cadde’yi tercih edebilirsin. Kızılay-Sakarya Caddesi’nde ise öğrenci kesesine uygun canlı müzik yapan güzel mekânlar bulabilirsinKAMPÜS HAYATI