Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Haliç’ten DGS Adaylarına Burs Fırsatı

5463 kez okundu
02 kasım 2015 pazartesi

İstanbul Haliç Üniversitesi, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ek yerleştirme döneminde öğrenci kabul ettiği tüm bölümlerde öğrencilere yüzde 50 burs fırsatı veriyor.

2 Kasım Pazartesi günü sona erecek olan başvuru sürecinde iki yıllık meslek yüksekokulu (MYO) ve açık öğretim ön lisans programı mezunlarına dört yıllık fakültelere geçme imkânı sağlanacak. Haliç Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler, yüzde 50 burs imkânı  yanı sıra birinci ve ikinci sınıftan almaları gereken dersleri alarak öğrenimlerine resmi olarak üçüncü sınıftan başlayabilecek. 

Bu arada 12 bin öğrencinin öğrenim gördüğü Haliç Üniversitesi, 500’ün üzerinde akademisyeniyle büyümeye devam ediyor. İstanbul genelinde yer alan 5 fakülte, 3 yüksekokul, 1 konservatuvar ve 1 meslek yüksekokulunun yer aldığı yerleşkelerine Sütlüce’deki yerleşkesini de ekleyen Haliç Üniversitesi, öğrencilerine sabit fiyat, ücretsiz yaz okulu ve sene kaybetmeden lisans mezunu olma şansı da sunuyor. Üniversitede isteğe bağlı hazırlık sınıfı ile kesintisiz burs garantisi de öne çıkıyor. 

Kaynak

Etiketler: Burs Haliç Üni