Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Hedef, 2 Bin Üniversiteliye Burs

6484 kez okundu
15 ekim 2015 perşembe

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Yüksek Öğrenim Vakfı, üniversitede öğrenim gören ihtiyaç sahibi 2 bin öğrenciye burs desteği sağlamak için Manisalı hayırseverden destek istedi.

CBÜ Yüksek Öğrenim Vakfı Başkanı Rıza Akçalı, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 2 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye burs vermeyi hedeflediklerini açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda 500 öğrenciye burs verildiğini belirten Akçalı, "Bu yıl bu hedefimizi 2 bin öğrenciye çıkardık. Biz daha çok öğrenciye burs desteği sağlamak isterdik fakat vakfımızın imkanları kısıtlı. Üniversitemizde 48 bin öğrenci var. Bunların yüzde 5’inin ihtiyaç sahibi olduğunu düşünürsek, yaklaşık olarak bu da 2 bin öğrenciye tekabül eder. Eğer üniversitemizde bir öğrencimiz maddi sıkıntılar içerisinde öğrenim görüyorsa buna destek olmak hepimizin görevi. Bu amaçla hayırsever Manisalı vatandaşlarımızdan yardım istiyoruz" dedi.

Hayırseverlerin vakfın öğrenci burs hesabına istediği miktarda para yatırabileceğini söyleyen Akçalı, "Bizler bir öğrenci için ayda 125 TL diye düşündük. Ama 125 TL maddi imkanı olmayan vatandaşlarımız da ne kadar yatırmak isterlerse yatırabilir. Bu çocuklar bize emanet edilmiş çocuklar. Vakıf ise sadece üniversitenin değil, vicdan sahibi olan tüm Manisalıların vakfıdır" diye konuştu.

Burs alacak öğrencileri özellikle başarı durumunun iyi olması, alttan dersinin olmaması ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilerden belirlediklerini söyleyen Akçalı, hayırseverler tarafından öğrenciler için yatırılacak paraya el değmeden öğrencilerin hesabına aktarılacağını söyledi. 

Akçalı, hayırsever vatandaşların İş Bankası 3500 1677028 TR29 0006 4000 0013 5001 6770 28 hesabına bağış yapabileceklerini belirtti.

Kaynak Hürriyet