Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Her Sinema Tutkununun Mutlaka Okuması Gereken Duayen Yönetmen Woody Allen'dan 12 Söz!

2891 kez okundu
13 ekim 2015 salı

Sinema okuyan veya okumak isteyen herkesin muhakkak filmlerini izlemesi gereken usta yönetmen Woody Allen'ın, okumanız gereken sözleri de var.

Sizler için derledik.

1

"Bu dünyada iki tip insan vardır: İyi ve kötü. İyiler daha rahat uyur ama kötüler uyanma vaktinden çok daha fazla keyif alır."

2

"Hayatta duyulabilecek en güzel cümle ‘seni seviyorum’ değil, ‘kistiniz iyi huylu çıktı’dır."

3

"Bir adam çok güzel bir şarkı söylerse mest olursun. Hiç aralıksız söylerse, başına ağrılar girer."

4

"İlginçtir ki modern gökbilimcilere göre uzay sonlu bir alan. Bayağı rahatlatıcı bir düşünce bu. Özellikle de eşyalarını nereye koyduklarını unutanlar için."

5

"Kimileri bilgi nehrinden kana kana içer, kimileri ise yalnızca ağızını çalkalar."

6

Sandy: Sence artık film çekmeyi bırakıp, körlere yardım etmek veya misyoner olmak falan gibi anlamlı bir şeyler yapsam daha iyi olmaz mı?

Yabancı: Şunu hemen söyleyeyim ki sende misyoner tipi yok. Asla sürdüremezsin o işi. Ayrıca superman filan da değilsin, komedyensin sen. İnsanlığa gerçekten hizmet etmek mi istiyorsun? O zaman daha komik espiriler yap. (Stardust Memories 1980)

7

"Tanrı'nın var olmadığını kanıtlamanın bir yolu yok. Bu işi şansa bırakmak zorundasınız."

8

"Unutulmaması gereken, hayatın her evresinin kendine özgü güzellikleri olduğudur, oysa öldüğünüz zaman elektrik düğmesini bulmak zordur."

9

"Yukarıda bizi izleyen bir şey olduğunu düşünüyorum, malesef onun adı hükümet."

10

"Ben ölümsüzlüğü eserlerimle elde etmek istemiyorum; ölmeyerek elde etmek istiyorum."

11

"Ah şu modern psikanalistler yok mu!

Dünyanın parasını alıyorlar insandan! Benim zamanımda beş Mark'? Freud'un kendisi tedavi ederdi sizi. On Mark'a hem tedavi eder hem de pantolonunuzu ütülerdi. On beş Mark'a kendisini tedavi etmenize izin verirdi."

12

"Ölümden korktuğum yok, sadece başıma geldiği sırada orada bulunmak istemiyorum. Bir şey daha. Ölümden sonra yaşam varsa ve hepimiz aynı yerde buluşacaksak beni aramayın, ben sizi ararım. "

Etiketler: