Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

İEFT, 1 Milyon Dolar Değerinde Burs Dağıtıyor

6415 kez okundu
14 ekim 2015 çarşamba

11 Ekim – 19 Ekim tarihleri arasında 5 ayrı merkezde düzenlenecek olan fuar boyunca katılımcılara online İngilizce ve dil kursları armağan edilecek. Ayrıca katılımcılar fuar alanında ücretsiz TOEFL Ibt seviye tespit sınavına girebilecek.
Fuar kapsamında öğrencilere 1 Milyon Doları bulan burs imkanları sunuluyor.


2002 yılından bu yana hızla gelişerek Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu olan IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey), bu yıl 28'inci kez kapılarını açıyor.

11 – 19 Ekim tarihleri arasında 5 merkezde düzenlenecek olan "28. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları"na 25 ülkeden 200'e yakın üniversite ve kolej katılıyor. Gençleri, öğrencileri ve ailelerini yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla buluşturan, bu kurumların sunduğu burs ve benzeri imkânları ziyaretçilere tanıtan IEFT Fuarları; Ankara, İzmir, İstanbul (Avrupa Yakası), İstanbul (Anadolu Yakası), Bursa'da düzenlenecek.


28. Fuar Armağanı: Ücretsiz Toefl Ibt Seviye Tespit Sınavı, Ücretsiz Dil Kursu ve Online İngilizce

IEFT Fuarlarında gelenek bu yıl da bozulmayacak ve katılımcılar birbirinden değerli armağanlara sahip olacak. Fuarı ziyaret edenler arasından 25 kişi ücretsiz İngilizce Dil Kursu, bin kişi ise ücretsiz on-line İngilizce Dil Kursu kazanacak. Ayrıca fuar katılımcıları fuar alanında ücretsiz olarak Toefl Ibt seviye sınavına girebilecek.

600'den fazla seminere ev sahipliği yapacak olan fuarlara; ABD ve İngiltere'den 50'nin üzerinde olmak üzere; Almanya, Kanada, Avustralya, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Danimarka, Litvanya, Avusturya,  Estonya gibi dünyanın değişik ülkelerinden 200'e yakın eğitim kurumu katılacak.


Fuarlara katılacak kurumlar arasında; McGill University , The University of British Columbia , University of Southern California, Leiden University ,The Hong Kong University of Science and Technology ,The Chinese University of Hong Kong, Lund University , University of Groningen, Chalmers University of Technology, Simon Fraser University, Macquarie University, Arizona State University, Charles University in Prague , Birkbeck, University of London, Northeastern University, Oregon State University, University of Oklahoma, University of Salford, University of Western Sydney, Univesity of California, Berkeley… gibi dünyaca ünlü üniversiteler yer alıyor.
Her yıl yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarları'na gelen ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.

1 Milyon Dolarlık Burs İmkânları ve Ücretsiz Seminerler

Üniversite ve kolejlerin her yıl çok sayıda öğrenciye kısmi veya tam eğitim bursu sağladıkları IEFT Fuarları boyunca pek çok seminer düzenlenecek ve öğrenciler fuar alanı dışında seminerlere ücretsiz katılarak yurtdışı eğitim konusunda kapsamlı bilgi sahibi olabilecekler. Ülke, program, okul, burs, iş, kariyer ve vize gibi merak edilen konularda düzenlenecek seminerler herkese açık olacak. Okullar toplamda 1 Milyon Doları bulan burs imkanları ile öğrencileri çekmeye çalışacak.

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen IEFT Fuarları hakkında bilgi veya on-line davetiye almak için: www.ieft.com.tr / 0212 244 42 13


IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Takvimi

11 Ekim 2015 Bursa Hilton Hotel
13 Ekim 2015 Ankara Sheraton Hotel
15 Ekim 2015 İzmir Hilton Hotel
17-18 Ekim 2015 İstanbul Kongre Merkezi (Avrupa Yakası)
19 Ekim 2015 Bostancı Dedeman Hotel (Anadolu Yakası)

YURTDIŞINDA EĞİTİME DAİR KISA NOTLAR:

2011 OECD raporlarına göre 4,3 milyon öğrenci kendi ülkesi dışında bir ülkede eğitim yapmaktadır. Bu sayı 1990'lı yıllarda 1,3 milyonken, 2025 yılında bu sayının 8 milyona ulaşması tahmin edilmektedir. Bu rakamlar sektörün ne kadar yüksek bir hızla geliştiğiniz göstermektedir.

Dünya genelinde en çok tercih edilen ülkeler arasında Amerika, İngiltere, Fransa, Avustralya, Almanya başı çekerken son yıllarda Çin, Rusya, Güney Kore, Japonya ve Asya ülkelerinin de tercih edilmeye başlandığı gözlemleniyor.

Türk öğrencilerin tercih sıralamasında İngiltere ilk sırada gelirken ABD, Almanya ve Fransa sıralamaya üst sıralardan giriyor. Eğitim ücretlerinin ekonomik olması sebebiyle; İsveç, Hollanda, Çin, Malezya, Macaristan, Rusya ve Polonya gibi ülkelere de sıralamada yer buluyor.

Yurtdışına en çok öğrenci gönderen ülkeler; Çin, Hindistan ve Güney Kore olurken, Türkiye bu sıralamada yurtdışına en çok öğrenci gönderen 15 ülkeden biri konumunda.

60 Milyar Dolarlık büyüklüğe sahip sektörün 1,5 Milyar Dolarlık kısmını Türk öğrenciler karşılıyor.

Türk öğrencilerinin %25'i İşletme, Uluslararası Ticaret, Pazarlama; %15'i Mühendislik, %15'i Fen Bilimleri; %13'ü Medya ve Güzel Sanatlar; %12'si Sosyal Bilimler ve Hukuk; %8'i Sağlık Bilimleri; %2'si Eğitim Bilimlerini tercih ediyor.

Erasmus ile yurtdışına öğrenci gönderen ve kabul eden ülkeler arasında İspanya her iki alanda da liste başında yer alıyor. Türkiye 11 bin 826 öğrenci ile Erasmus'la öğrenci gönderiminde üst sıralarda yer alıyor. 

Kaynak Haberler

Etiketler: Burs Fuar Başvuru