Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

İki yeni üniversite kuruluyor

3002 kez okundu
18 mart 2016 cuma

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) 17 Mart’ta gerçekleşen genel kurul toplantısında, iki yeni vakıf üniversitesinin kurulmasına yönelik olumlu görüş alındığını ve bu konunun Bakanlar Kurulu'na arz edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'na sunulduğu belirtildi. İstanbul’da Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın kurmak istediği “Fenerbahçe Üniversitesi” ve Engelsiz Eğitim Vakfı’nın kurmak istediği “İstanbul Metropol Üniversitesi” ile İstanbul'a 2 yeni üniversitenin geleceği müjdelendi. 

FENERBAHÇE KULÜBÜ CAMİASINA HAYIRLI OLSUN
Üniversitelerin kuruluş kanunu TBMM Genel Kurulu’ndan geçtikten sonra Resmi Gazete'de yayımlanmasına takiben tüzel kişilik kazanacaklar. YÖK açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Yükseköğretim Kurulu olarak, aldığımız kararın Yükseköğretimimiz, Fenerbahçe Kulübü camiası ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, ayrıca bugün UEFA Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın kurmak istediği İstanbul’da “Fenerbahçe Üniversitesi”ne ilişkin sunum izlenmiş olumlu görüşle Bakanlar Kurulu'na arz edilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na bildirilmesine karar verilmiştir."

Bu gelişme sonrasında Fenerbahçe'nin haricindeki diğer büyük kulüplerin de üniversite kurup kurmayacağı konusu ise merak konusu.