Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Ingilizce Konuşamamaya Son

2634 kez okundu
10 şubat 2016 çarşamba

 Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından olan Doğa Grup bünyesinde yer alan DoğaEnglish, online eğitim modeliyle, İngilizce derslerini internetin bulunduğu her yerden sunmaya başladı. 

Türkiye’de yabancı dil eğitimi yıllardır istenen seviyelere bir türlü ulaşamadı. Hala “this is a pencil” kalıplarıyla gramer ağırlıklı eğitime devam ediliyor. Ancak İngilizce eğitiminde sorun gramer bilmemekte değil öğrenilen dili konuşamamakta. Gramer yoğun ve pratik eksik dil öğretimi, bu konuda yapılan araştırmalar ve hazırlanan raporlarla da ortaya konmuş durumda. Özetle sorun şu: Okuduğumuzu anlıyoruz ancak bir türlü konuşamıyoruz. Kaygılar, hata yapma korkusu, güvensizlik gibi nedenlerle öğrendiklerimizi ifadede yetersiz kalıyoruz.

İngilizceyi iyi ve etkili şekilde konuşabilmek için günlük hayatta daha sık kullanmak şart. Bunun için de öncelikle daha çok pratik yapılabilecek, İngilizce konuşulabilecek ortamlara ihtiyaç var. Peki İngilizce konuşulan ortamları nereden bulup, nasıl katılacağız, illa yurt dışına mı gitmek gerek? Tabi ki hayır.. İnternet ve hızla gelişen bilgi teknolojileri, birçok sektörde olduğu gibi yabancı dil eğitiminde de yeni imkânlar sunuyor.  Türkiye’nin lider eğitim markalarının yaratıcısı Doğa Grup bünyesinde yer alan DoğaEnglish, online eğitim modeliyle, İngilizce derslerini internetin bulunduğu her yerden sunmaya başladı.

Profesyonel eğitmenlerle canlı online dersler 
DoğaEnglish ile İngilizce öğrenmek isteyenler, ev ya da ofislerinde, ya da internete bağlanabilecekleri herhangi uygun bir ortamda canlı derslere katılabiliyor. Online eğitim almak isteyenler önce ücretsiz bir seviye tespit sınavına alınıyor. Seviyeleri belirlenen öğrenciler için uygun sınıflar oluşturuluyor. Başlangıç, orta ve ileri olmak üzere 3 seviyenin bulunduğu DoğaEnglish'de dersler internet üzerinden sesli ve görüntülü olarak yapılıyor.


Yerli-yabancı dil eğitmenleri tarafından verilen gerçek zamanlı derslerde, online sınıflar 5-6 kişiden oluşuyor. Öğrenciler seviyelerine uygun olan istedikleri bir sınıfta yer alabiliyor. Ders saatleri de öğrencilerin taleplerine göre oluşuyor. İnternet bağlantısı olan herhangi bir yer ve cihazla girilebilen dersler 50 dakika sürüyor. Haftalık ders saati toplamı 10 saat ile 40 saat arasında değişiyor. Haftalık ders programı, öğrenci seviyesine göre dilbilgisi ile konuşma ve pratik ağırlıklı olarak işleniyor. Bir kur 3 ay sürüyor ve her kurun sonunda yapılan sınavı başaran öğrenci bir üst seviyeye geçmeye hak kazanıyor.  Ayrıca bu kur atlama sınavını geçen öğrencilere DoğaEnglish tarafından dilbilgisi seviyelerini belgeleyen katılım sertifikası veriliyor.


Sınıf ortamı, soru-cevaplarla anlık iletişim
Belirlenen ders saatlerinde yerli-yabancı eğitmenler, sesli ve görüntülü olarak gerçek zamanlı derslere başlıyor. Normal sınıf ortamı akışında ilerleyen online derslerde öğrenciler, eğitmenlerle anlık iletişim kuruyor, soru ve cevaplarla derse katılıyor, öğrenci isterse görüntüsünü öğretmen ile paylaşabiliyor. Ayrıca ders kaçıranlar için işlenen dersin birebir kaydı da daha sonra istenilen her an izlenebiliyor.


Dil eğitimi için uygun vakti ayarlamakta güçlük çeken, iş koşulları ya da mesai şartları elvermeyen, trafik ya da ulaşım problemleri nedeniyle kurs ya da dershanelere devam etmekte zorlananlara, İngilizce derslerini bulundukları yere getiren DoğaEnglish, pratik ağırlıklı konuşturan metodu ve kolay erişimiyle İngilizce öğreniminde yepyeni bir dönem başlatıyor. Online İngilizce eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler www.dogaenglish.com sitesini ziyaret edebilirler.         

Etiketler: Doğa Grubu İngilizce